Reklama

Policjanci jednego dnia zapukali do drzwi dwóch mieszkań. Podejrzenia się potwierdziły

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Zatrzymano dwie osoby.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop dwóch mężczyzn związanych z procederem narkotykowym.

"W związku z takimi ustaleniami, w miniony poniedziałek, 8 kwietnia, funkcjonariusze zapukali do drzwi dwóch śremskich mieszkań. Najpierw, u 25-letniego śremianina policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 33 gramy nielegalnego towaru, w tym była marihuana i matamfetamina. Następnie, w dwóch garażach użytkowanych przez 24-letniego mieszkańca Śremu, funkcjonariusze ujawnili: ponad 570 gramów amfetaminy, blisko 200 gramów metamfetaminy, ponad 230 gramów marihuany, wagi jubilerską i elektroniczną, zgrzewarkę ręczną, folię do pakowania oraz różnej wielkości puste opakowania po narkotykach. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu" - informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni oprócz tego, że posiadali narkotyki, to również handlowali nielegalnym towarem. Obaj usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani.

"Prokurator zastosował też wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro