Reklama

Coraz więcej motocykli na trasach i kolejne zdarzenie drogowe. Statystyki nie są dobre

fot. OSP Kleszczewo FB
fot. OSP Kleszczewo FB

Do kolejnego tej wiosny zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w Kleszczewie.

Służby interweniowały w Kleszczewie w czwartek około 18.30. W wypadku udział brały samochód osobowy oraz motocyklista, który musiał trafić do szpitala. Niestety, ale wraz z nadejściem wiosny i pojawieniem się większej liczby motocykli na trasach, wzrasta też liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem. Doskonale wie o tym policja, która już apeluje do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Tylko w tym roku (to dane do początku kwietnia) odnotowano 272 wypadki z udziałem motocyklistów, w których zginęło 30 osób, a 255 zostało rannych. Większość, bo prawie 200, miała miejsce w obszarze zabudowanym. - Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów - podaje policja. - Na bezpieczeństwo motocyklistów w dużej mierze mają wpływ inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierowcy samochodów. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są na drodze sami. Do groźnych sytuacji, w których poszkodowany zostaje motocyklista dochodzi głównie w sytuacji, gdy kierujący innym pojazdem nie ustąpi mu pierwszeństwa przejazdu - dodaje.

Jest apel do kierowców. - W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów kierujący powinni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro