Reklama
Reklama

Prezydent Gdańska przyjechała zobaczyć efekty prac na Starym Rynku. "Czapki z głów. Macie tu naprawdę porządnego gospodarza"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Aleksandra Dulkiewicz w czwartek gościła w Poznaniu.

Prezydent Gdańska razem z prezydentem Poznania uczestniczyła w konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami wyjaśniono cel wizyty. "Pani prezydent była tu chyba 1,5 - 2 lata temu, mniej więcej wtedy, kiedy była największa kumulacja prac na Starym Rynku i chciała też zobaczyć, jak tutaj wygląda. Przy okazji rozmawiamy jak trudno było uzgodnić to z gestorami sieci z konserwatorem zabytków, jak trudna to jest inwestycja. Drugi element to - w tej chwili trwają prace na poziomie ustawy metropolitalnej. Pracujemy razem w zarządzie Unii Metropolii i to też są te elementy, które dziś będziemy dyskutować. Trzeci - pamiętam jak przyjechałem pierwszy raz do Gdańska do prezydenta Adamowicza, ucząc się tych elementów, które się wiążą ze ścieżkami rowerowymi i też chciałem się pochwalić tym, co udało nam się tutaj zrobić" - mówił Jacek Jaśkowiak.

Później głos zabrała prezydent Gdańska. Pogratulowała poznaniakom pięknego miasta, ale nie tylko. "Gratuluję pięknego Rynku, jestem pod wielkim wrażeniem, bo kiedy myślę chociażby o naszej przebudowie Długiego Targu i tym ile czasu spędziliśmy na uzgodnieniach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, chyba było to nie mal 3 lata, tak sobie myślę, że jak w 1,5 roku cała przebudowa została wykonana, to macie naprawdę porządnego gospodarza i czapki z głów" - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

"Jeśli chodzi o drogi rowerowe, poszliście bardzo mocno do przodu, kibicuję" - dodała. "Na koniec chcę wam życzyć drogie poznanianki i poznaniacy dobrych wyborów 21 kwietnia, bo myślę, że to, co zostało rozpoczęte absolutnie warto kontynuować. Chociażby na tych dwóch konkretnych przykładach - przebudów i zmian. Bardzo bym chciała mieć od kogo nadal czerpać wiedzę, doświadczenie, wymieniać się spostrzeżeniami i dobrymi praktykami" - podkreśliła.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro