Reklama

27 Grudnia zyskuje nowy wygląd, a na niej rozpadające się "góralskie budy". "Stoją od czasów głębokiego PRL"

fot. Marian
fot. Marian

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Byłem dzisiaj na spacerze po odnowionej część centrum i nie dowierzałem w to, co zobaczyłem na ul. 27 Grudnia. Pamiętam, ile było narzekania na rozkopane ulice, rynek, ile to przez te remonty biznesów padło - pisze Marian. - Tymczasem patrzę, a na ul. 27 Grudnia będącej nadal w remoncie, nieopodal Okrąglaka, 3 budy góralskie obroniły się. Nadal stoją od czasów głębokiego PRL, obskurne, przykrycie kramów z czasów chyba Gierka, nadal stoją. Wygląda to szpetnie - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zapytaliśmy o budki w Urzędzie Miasta. - Działka przy ul. 27 Grudnia, na której prowadzona jest działalność handlowa, jest działka prywatną, pozostającą poza terenem zarządzanym przez Miasto. Znajduje się także poza obszarem inwestycji Program Centrum - wyjaśnia Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

- Obszar, w którym prowadzony jest handel, jest cenną historycznie przestrzenią, o którą należy zadbać w sposób szczególny, także w zakresie estetyki i elementów jej wyposażenia. Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta zwróciło się z prośbą do miejskiej spółki Targowiska o przygotowanie oferty w zakresie udostępnienia przestrzeni handlowej na poznańskich targowiskach dla wspomnianych przedsiębiorców. Plac Wielkopolski czy Rynek Łazarski wydają się być idealnym miejscem do sprzedaży produktów proponowanych przez górali. Oferta taka zostanie w najbliższych dniach przygotowana przez spółkę i przedstawiona kupcom - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro