Reklama
Reklama

Porwali mężczyznę, wywieźli do lasu i torturowali. W końcu powiedział, gdzie ukryto 5 mln złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Jest akt oskarżenia w sprawie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do kaliskiego sądu trafił akt oskarżenia w sprawie porwania z 2021 roku. Bartosz F. został porwany w lutym 2021 roku sprzed swojego domu w Ostrzeszowie. Wywieziono go do lasu, gdzie go bito i torturowano. Sprawcy żądali od niego ujawnienia miejsca, w którym jego kolega, ostrowski adwokat Michał D., ukrył 5 mln złotych. Adwokat przebywał wówczas w areszcie.

Porwany mężczyzna po 3 godzinach tortur pękł i wyjawił, że pieniądze zostały ukryte na działce rodziców adwokata. Sprawcy porzucili Bartosza F. w lesie i wykopali walizkę, a następnie ją ukradli. Pobitemu F. udało się dotrzeć do sklepu pod Ostrzeszowem, skąd wezwał pomoc.

Sprawą zajęła się policja. Do pierwszych zatrzymań doszło niemal w rok po zdarzeniu - w styczniu 2022 roku. Policjanci zatrzymali 10 osób - mieszkańców głównie Wielkopolski. Jak wynika z aktu oskarżenia, będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wzięcie zakładnika, rozbój i podżeganie do zabójstwa. 9 z nich przebywa w areszcie, jeden będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Jak przypomina PAP, adwokat Michał D., do którego należały skradzione pieniądze, ma zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Chodzi o obrót lekami psychotropowymi, z których miano produkować narkotyki. W związku z tą sprawą u Michała D. znaleziono 3 walizki wypełnione 13 mln złotych. Czwarta, z 5 mln złotych, została skradziona przez sprawców opisywanych wyżej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro