Reklama
Reklama

Czekają nas spore utrudnienia w okolicach ulicy Bułgarskiej!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP

W niedzielę (7 kwietnia) o godzinie 15:00 na Enea Stadionie rozpocznie się mecz ekstraklasy Lech Poznań - Pogoń Szczecin.

Najszybciej i najwygodniej na stadion przy Bułgarskiej można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, skąd na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu wydarzenia wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu.

"Żeby zwiększony napływ samochodów nie powodował zakłóceń w ruchu miejskim i nadmiernych uciążliwości dla okolicznych mieszkańców, opracowano zmiany organizacji ruchu na ulicach i osiedlach w pobliżu stadionu - przed, w trakcie i po zakończeniu imprez. Jednocześnie mają one zapewnić sprawny i bezpieczny ruch lokalny, w tym dojazd mieszkańców do posesji oraz ograniczenie parkowania w sposób nielegalny i uciążliwy" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Około 1,5 godziny przed meczem zamykane będą lokalne ulice od strony ul. Bułgarskiej, Grunwaldzkiej, Marcelińskiej, Jugosłowiańskiej i Taczanowskiego. Zmotoryzowani kibice powinni kierować się na okoliczne parkingi i muszą się liczyć z niezbędnymi w tej sytuacji ograniczeniami. Aby ograniczyć trudności, warto rozważyć wcześniejszy przyjazd na wybrany wcześniej parking. Nad porządkiem i bezpieczeństwem komunikacyjnym w rejonie stadionu czuwać będą wzmocnione służby policji, straży miejskiej i Nadzoru Ruchu MPK" - dodaje.

W okolicy stadionu znajduje się kilka parkingów, z których mogą skorzystać kibice:
- parking przy stadionie miejskim, ul. Ptasia (800 miejsc, 15 zł/mecz, 7 zł w abonamencie);
- parking przy ul. Smoluchowskiego (100 miejsc, 1,5 km od stadionu, 10 zł/ mecz);
- parking Business Garden, ul. Kolorowa (100 miejsc, 1,1 km od stadionu, 2 zł/ h);
- parking przy budynku Pixel Poznań, ul. Grunwaldzka (100 miejsc, 0,7 km od stadionu, 3 min. tramwajem, 2,50 zł/ 1h, następne godz. 4 zł);
- parking ul. Cmentarna/Grunwaldzka, 164 miejsca, 2,4 km od stadionu, 7 min. tramwajem, darmowy);
- Wielopoziomowy Parking Podziemny MTP, ul. Głogowska (650 miejsc, 4,1 km od stadionu, 11 min. tramwajem, 7 zł/ h);
- parking buforowy przy Dworcu Zachodnim (77 miejsc, 4,1 km od stadionu, 12 min. tramwajem, 3 zł/ h);
- parking pod Kaponierą (240 miejsc, 4,2 km od stadionu, 11 min. tramwajem, 4zł/ h).

Przy Strefie Sportu stadionu (od ul. Ptasiej) znajdują się stojaki rowerowe. Dojazd na stadion przy ul. Bułgarskiej jest możliwy także taksówką.

Czasowe zmiany na lokalnych ulicach wokół stadionu wprowadzane będą etapami. Na ok. 1,5 godziny przed meczem, gdy samochody kibiców powinny kierować się na wskazane parkingi, zamykane będą wjazdy i wyjazdy:
- z ul. Bułgarskiej w ul. Marszałkowską, Kasztelańską, Rumuńską i Świerzawską,
- z ul. Grunwaldzkiej w ul. Marszałkowską, Drzewieckiego, Racławicką, Ściegiennego, Palacza, Konfederacką, Węgorka i w lewo od strony centrum w ul. Jugosłowiańską,
- z ul. Jugosłowiańskiej w Wawerską i Listopadową (możliwy wyjazd z Listopadowej),
- z ul. Taczanowskiego w ul. Słoneczną i Świetlaną (możliwy wyjazd ze Świetlanej),
- na ul. Ptasią za wjazdem na parking,
- na ul. Wałbrzyską od strony skrzyżowania z ul. Strzegomską i Marcelińską,

"Ruch lokalny na ulicach przy stadionie możliwy będzie przed meczem przez śluzy z ul. Marcelińskiej w Świerzawską, ul. Grunwaldzkiej w Cześnikowską i południowy wlot Palacza" - dodaje rzeczniczka.

"Z uwagi na odbywające się 7 kwietnia wybory samorządowe, w celu ułatwienia dojazdu do lokali wyborczych wyjątkowo otwarty pozostanie wjazd z ul. Grunwaldzkiej w ul. Ściegiennego, a wjazd w ul. Kasztelańską zostanie zamknięty za skrzyżowaniem z ul. Trybunalską. Dojazd do lokali wyborczych w szkole przy ul. Podkomorskiej 49 możliwy jest ul. Cześnikowską od strony ul. Grunwaldzkiej" - przekazuje.

W drugim etapie, pod koniec meczu i na czas rozejścia się uczestników imprezy (do godziny 19:00), wyłączone z ruchu ogólnego mogą być:
- dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej od strony Junikowa w ul. Bułgarską,
- ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
- ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
- ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Taczanowskiego,
- wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

"Ponadto obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się aut na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej. Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa na ulicach: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Na wniosek policji możliwe są wyłączenia sygnalizacji świetlnej i inne czasowe zmiany" - zapowiada Kaniewska.

Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów tradycyjnie Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Wzmocnienie komunikacji przed meczem:
Linie nr 163, 191, 193 - obsługa bardziej pojemnym taborem

Wzmocnienie komunikacji po meczu:
Linie nr 163, 191, 193 - obsługa bardziej pojemnym taborem,
Linie nr 1, 3, 6, 15 - dodatkowe kursy.

Pamiętajmy, że bilet lub karnet na mecz upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. "Nie ma konieczności nabywania odrębnego biletu ZTM. Takie udogodnienie obowiązuje maksymalnie 3 godziny przed i dwie godziny po meczu"- przypomina Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Źródło ZDM, ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro