Reklama
Reklama

Przy zamku, który ostatnio często zmieniał się w plan filmowy rozstawiono rusztowania

fot. Muzeum Zamek w Gołuchowie / FB
fot. Muzeum Zamek w Gołuchowie / FB

Ale muzeum nie zostało zamknięte dla zwiedzających.

"Wraz z początkiem wiosny rozpoczynamy trzeci etap prac remontowych. Po wymianie okien i wspaniałej realizacji prac na dziedzińcu pora na elewacje zewnętrzne" - poinformowano na portalu społecznościowym. "Wokół zamku zostały już rozstawione rusztowania, prace remontowo - konserwatorskie potrwają do końca roku, ale muzeum będzie dla Państwa otwarte. Przed nami Noc Muzeów i nowy sezon turystyczny"- dodano.

Warto wspomnieć, że niedawno na terenie zamku w Gołuchowie nagrywana była nowa "Akademia Pana Kleksa", a sama budowla, jej wnętrza i zamkowe ogrody można podziwiać przez cały film! Później zamknięto obiekt do połowy marca, bo znów zmienił się w plan filmowy. Powstawały w tym miejscu zdjęcia do nowej ekranizacji jednej opowieści Braci Grimm. "Bajkowe otoczenie, cudne wnętrza i zjawiskowy dziedziniec działają na wrażliwość i wyobraźnię" - informowano.

Zamek w Gołuchowie swoim wyglądem przypomina słynne zamki znad Loary. Rezydencja ta powstała na wzór renesansowych francuskich budowli. Aktualnie mieści się tutaj oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. W 2023 roku Muzeum Zamek w Gołuchowie był jedną z najwyżej ocenianych atrakcji turystycznych użytkowników Map Google, za co otrzymał prestiżową nagrodę - "Złotą Pinezkę".


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro