Reklama
Reklama

Teren dawnego szpitala przy ulicy Szkolnej trafił w ręce nowego właściciela

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Mapa Google
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Mapa Google

Niebawem przejdzie gruntowną modernizację.

Działkę kupiła spółka AP Marchewka Investment z Wrocławia, która planuje podjąć bliską współpracę z poznańską marką VOX, należącą do Piotra Voelkela juniora. Na działce kupionej od Orpea Polska powstaną budynki mieszkalne oraz usługowe. Inwestor zakłada otwarcie tego kwartału i ulokowanie tam funkcji miastotwórczych.

"To nie pierwszy raz, kiedy podejmujemy się stworzenia atrakcyjnej przestrzeni w samym sercu miasta. Mamy ambicje, aby teren ten stał się kolejną wizytówką Poznania. Zależy nam na wykreowaniu miejsca, które będzie chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców kompleksu, ale również przez Poznaniaków i przyjezdnych. Jesteśmy przekonani, że obiekt architektoniczny najwyżej jakości wpłynie pozytywnie na charakter i klimat centrum" - informuje Piotr Wit Voelkel.

Transakcja objęła ponad hektar ziemi między ulicami Szkolną, Kozią i Podgórną. W skład kompleksu wchodzi m.in. czteropiętrowy gmach byłego szpitala oraz skrzydło dawnego klasztoru karmelitanek.

"Sprzedaż nieruchomości w Poznaniu stanowi realizację podjętej przez nas w 2022 r. decyzji o sprzedaży części nieruchomości Orpea Polska. Cieszy nas, że historyczne centrum Poznania będzie się dalej rozwijać. Jesteśmy przekonani, że efekt prac architektów i niepowtarzalna lokalizacja sprawią, że inwestycja spotka się z przychylnością mieszkańców Poznania" -
mówi Beata Leszczyńska, prezeska zarządu Orpea Polska.

Jak przypomniano, na terenie inwestycji obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym mogą tam powstać zarówno mieszkania, jak i lokale usługowe. "Inwestycja będzie miała głównie charakter mieszkalny, jej znaczącym elementem będą mieszkania z segmentu premium. Na tym etapie wykluczamy tzw. mikroapartamenty, co często stanowi obawy lokalnej społeczności" - dodaje Aleksandra Marchewka z AP Marchewka Investment.

Pracownia architektoniczna, której powierzone zostanie stworzenie projektu wyłoniona zostanie w drodze konkursu. Budynki przy ul. Szkolnej, Koziej i Podgórnej są objęte ochroną konserwatorską.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
10.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro