Reklama
Reklama

Rusza budowa zapowiadanego od lat ogromnego osiedla nad Wartą. W pierwszym etapie powstanie 11 bloków!

fot. Vastint Polska
fot. Vastint Polska

Osiedle Portowo wchodzi w fazę realizacji.

Firma Vastint Poland podpisała umowę z Mostostal Warszawa na realizację osiedla Portowo w Poznaniu. Pokazano, jak ma wyglądać osiedle. Za projekt stoją architekci z pracowni APA Wojciechowski. Całe Portowo zajmie 19 hektarów nad Wartą w rejonie ronda Starołęka.

Wiadomo już, że pierwszy etap obejmie budowę 11 budynków mieszkalnych, w których znajdzie się łącznie 378 mieszkań przeznaczonych na wynajem długoterminowy. Bloki powstaną przy rondzie Starołęka - wzdłuż ulicy Hetmańskiej do Warty. Prace mają ruszyć wiosną i potrwają 30 miesięcy.

- Realizacja osiedla będzie przebiegać etapami, realizowanymi na przestrzeni kilkunastu lat. Ostateczne zakończenie budowy przewidywane jest na rok 2036. Całość projektu obejmować będzie blisko 50 budynków wielorodzinnych z różnorodnym charakterem oraz nowoczesnymi parterami usługowo-handlowymi, oferując 1 800 mieszkań na wynajem i sprzedaż. Metraże będą wahać się od 30 m2 w przypadku małych kawalerek do ponad 100 m2 w 5-pokojowych apartamentach. Wszystkie mieszkania będą gotowe do zamieszkania i oferowane w kilku stylach wykończenia zaproponowanych przez dewelopera - informuje inwestor.

W ramach osiedla powstaną tereny zielone, rozwiązania komunikacyjne, ale też przystań dla motorówek, łodzi i kajaków. Przebudowana ma też zostać ulica Starołęcka - pomiędzy rondem a ulicą Romana Maya.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro