Reklama
Reklama

Duża inwestycja w centrum Poznania zakończona. "To ważny dzień dla Wielkopolan"

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

Przy ulicy Strzeleckiej powstał nowoczesny budynek ambulatoryjny.

Zgodnie z zapowiedziami we wtorek odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku ambulatoryjnego Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ulicy Strzeleckiej. Inwestycja została zrealizowana ze środków finansowych budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

W budynku znajdują się poradnie specjalistyczne i duży oddział dzienny chemioterapii, umożliwiający leczenie pacjentów w trybie ambulatoryjnym. Budynek przy ul. Strzeleckiej jest połączony z istniejącymi budynkami WCO m.in. przez odpowiednie korytarze na poszczególnych piętrach, co zapewni efektywny ruch pacjentów na terenie placówki. W budynku znajdą się liczne poradnie specjalistyczne oraz duży oddział dzienny chemioterapii, umożliwiający leczenie pacjentów w trybie ambulatoryjnym.

"Jest to ważny dzień dla Wielkopolan. Budynek będzie służył leczeniu pacjentów w systemie ambulatoryjnym. Oddajemy im i kadrze medycznej 6,5 tysiąca metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni. Dziś możemy powiedzieć, że jest to cześć większego projektu obejmującego WCO oraz ośrodki w Pile i Kaliszu, które gwarantują leczenie wysokospecjalistyczne blisko miejsca zamieszkania. Projekt przybliżania i poszerzania opieki onkologicznej mieszkańcom Województwa Wielkopolskiego szacujemy na 220 mln złotych. Połowa, czyli 105 milionów pochodzi z budżetu z Województwa Wielkopolskiego, pozostała cześć to nowe fundusze unijne, które zostały odblokowane przez nowy Rząd. 10% to wkład własny WCO" - powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

"Inwestycja WCO jest możliwa dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Ogromna większość środków finansowych zainwestowanych w rozwój placówki pochodzi z budżetu samorządu, który nieustannie od wielu lat wspiera działania na rzecz zwiększania świadczeń onkologicznych w Województwie na rzecz mieszkańców" - powiedział prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

"Gratuluję spektakularnej inwestycji WCO, zwłaszcza uwzględniając położenie Instytutu w centrum miasta. W ślad za inwestycją liczymy, że poszerzy się specjalistyczna kadra placówki, która wzmocni opiekę onkologiczną nad pacjentami" - podkreśliła Lidia Sufinowicz, sekretarz poznańskiego Towarzystwa "Amazonki".

"Udzielanie świadczeń ambulatoryjnych w poradniach poprawi dostępność do specjalistycznych świadczeń. Powiększamy oddział chemioterapii dziennej z 28 do 47 miejsc" - zastępca dyrektora ds. ekonomicznych mgr inż. Magdalena Kraszewska, Wielkopolskie Centrum Onkologii.

W Wielkopolskim Centrum Onkologii od 600 - 1000 pacjentów dziennie korzysta z poradni. Rocznie jest to ponad 170 tysięcy porad specjalistycznych.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
21.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro