Reklama
Reklama

Duża inwestycja w centrum Poznania zakończona. "To ważny dzień dla Wielkopolan"

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

Przy ulicy Strzeleckiej powstał nowoczesny budynek ambulatoryjny.

Zgodnie z zapowiedziami we wtorek odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku ambulatoryjnego Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ulicy Strzeleckiej. Inwestycja została zrealizowana ze środków finansowych budżetu Województwa Wielkopolskiego.

W budynku znajdują się poradnie specjalistyczne i duży oddział dzienny chemioterapii, umożliwiający leczenie pacjentów w trybie ambulatoryjnym. Budynek przy ul. Strzeleckiej jest połączony z istniejącymi budynkami WCO m.in. przez odpowiednie korytarze na poszczególnych piętrach, co zapewni efektywny ruch pacjentów na terenie placówki. W budynku znajdą się liczne poradnie specjalistyczne oraz duży oddział dzienny chemioterapii, umożliwiający leczenie pacjentów w trybie ambulatoryjnym.

"Jest to ważny dzień dla Wielkopolan. Budynek będzie służył leczeniu pacjentów w systemie ambulatoryjnym. Oddajemy im i kadrze medycznej 6,5 tysiąca metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni. Dziś możemy powiedzieć, że jest to cześć większego projektu obejmującego WCO oraz ośrodki w Pile i Kaliszu, które gwarantują leczenie wysokospecjalistyczne blisko miejsca zamieszkania. Projekt przybliżania i poszerzania opieki onkologicznej mieszkańcom Województwa Wielkopolskiego szacujemy na 220 mln złotych. Połowa, czyli 105 milionów pochodzi z budżetu z Województwa Wielkopolskiego, pozostała cześć to nowe fundusze unijne, które zostały odblokowane przez nowy Rząd. 10% to wkład własny WCO" - powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

"Inwestycja WCO jest możliwa dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Ogromna większość środków finansowych zainwestowanych w rozwój placówki pochodzi z budżetu samorządu, który nieustannie od wielu lat wspiera działania na rzecz zwiększania świadczeń onkologicznych w Województwie na rzecz mieszkańców" - powiedział prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

"Gratuluję spektakularnej inwestycji WCO, zwłaszcza uwzględniając położenie Instytutu w centrum miasta. W ślad za inwestycją liczymy, że poszerzy się specjalistyczna kadra placówki, która wzmocni opiekę onkologiczną nad pacjentami" - podkreśliła Lidia Sufinowicz, sekretarz poznańskiego Towarzystwa "Amazonki".

"Udzielanie świadczeń ambulatoryjnych w poradniach poprawi dostępność do specjalistycznych świadczeń. Powiększamy oddział chemioterapii dziennej z 28 do 47 miejsc" - zastępca dyrektora ds. ekonomicznych mgr inż. Magdalena Kraszewska, Wielkopolskie Centrum Onkologii.

W Wielkopolskim Centrum Onkologii od 600 - 1000 pacjentów dziennie korzysta z poradni. Rocznie jest to ponad 170 tysięcy porad specjalistycznych.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
1℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro