Jarmark Wielkanocny ponownie w Poznaniu. Gdzie i kiedy się odbędzie?
Znamy szczegóły.
Pierwszy dzień wiosny, 21 marca, będzie w Poznaniu również pierwszym dniem Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się na placu Wolności. Podobnie jak w ubiegłych latach, jarmark wypełni się produktami przygotowanymi przez wystawców. W tym roku będzie ich 40. - Będzie można zrobić zakupy, dzięki którym m.in. przyozdobimy świątecznie nasze domy i stoły. Zachęcamy też do spotkania z Heleną Rojewską, twórczynią ludową, która jest już znana mieszkańcom Poznania. Rzemieślniczka pokaże, jak cudownie można pomalować jajka wielkanocne - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki "Targowiska".
W ofercie będą koszyki, stroiki, szyte zające, wianki na drzwi, malowane jajka, ozdoby z drewna, biżuteria, kurtki, torby, plecaki, świece zapachowe, olejki eteryczne, perfumy i wiele więcej. - Oprócz stoisk gastronomicznych, które będą serwowały na miejscu dania z grilla czy słodkości, na odwiedzających jarmark będą czekały także stoiska z: wysokogatunkowymi serami farmerskimi, greckie oliwki i chałwy, pierniki wielkanocne, litewskie wędliny, chleby i kwas chlebowy. Kupić będzie można miody z gospodarstw pasiecznych, regionalne piwa rzemieślnicze, nalewki, miody pitne, grzańce alkoholowe i bezalkoholowe. Oprócz tego udział w jarmarku wezmą producenci win z wielkopolskich winnic zrzeszeni w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Winiarzy.
Jarmark zacznie się w czwartek i potrwa do niedzieli, 24 marca, w godzinach 11.00 - 19.00. - Święta Wielkanocne to okres radości, spędzany w gronie najbliższych, dlatego na jarmark tradycyjnie zapraszamy całe rodziny. W weekend nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Wielkanoc to także czas dzielenia się dobrem. Na placu Wolności kwestować będą dwie organizacje pozarządowe: w sobotę - Stowarzyszenia Hospicjum Palium, a w niedzielę - Pelikan Towarzystwo Wspierania Chorych i Potrzebujących. Gorąco zachęcam, żeby odwiedzić jarmark, spędzić wspólnie te przedświąteczne chwile i zobaczyć, jak zmieniło się centrum miasta - dodaje.
Oto harmonogram weekendowych wydarzeń:
SOBOTA, 23 MARCA
* Godz. 12:00-15:00 - warsztaty z Heleną Rojewską - malowanie pisanek
* Godz. 12:00-13:00 - spektakl dla dzieci "Poranek pisanek"
* Godz. 13:00-14:00 - animacje wielkanocne (gry i zabawy)
* Godz. 13:00-14:00 - warsztaty tworzenia palm wielkanocnych
* Godz. 14:00-15:00 - warsztaty plecenia koszyczków wielkanocnych
* Godz. 14:00-15:00 - spotkanie z wielkanocnym zajączkiem
NIEDZIELA, 24 MARCA
* Godz. 12:00-15:00 - warsztaty z Heleną Rojewską - malowanie pisanek
* Godz. 12:00-13:00 - spektakl dla dzieci "Wielkanocne zwyczaje"
* Godz. 13:00-14:00 - animacje wielkanocne (gry i zabawy)
* Godz. 14:00-15:00 - spotkanie z wielkanocnym zajączkiem
* Godz. 14:00-15:00 - malowanie jaj wielkanocnych.