Reklama

Zmiany w Volkswagen Poznań. Część pracowników zmieni miejsce pracy, niektórzy nie będą mieli przedłużonych umów

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Jest to związane z zakończeniem produkcji modelu T6.1.

- Pod koniec 2023 roku informowaliśmy o ważnych decyzjach dotyczących przyszłości Volkswagen Poznań w perspektywie najbliższych lat. Informacje te napawają nas optymizmem, jeśli chodzi o zabezpieczenie stałych miejsc pracy i przyszłość Volkswagen Poznań. Jednocześnie, jak zapowiadaliśmy wcześniej, w połowie tego roku zakończymy zgodnie z planem produkcję modelu T6.1. Oznacza to dla pracowników Volkswagen Poznań pewne zmiany - wyjaśnia nam Volkswagen Poznań.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

O jakie konkretnie zmiany chodzi? - Każdy z naszych stałych pracowników odpowiadający dotąd za ten model otrzyma propozycję nowych zadań w innych zakładach. W odniesieniu do pracowników z umowami tymczasowymi, które zgodnie z planem zakończą się w czerwcu tego roku, podjęliśmy szereg działań mających wspomóc te osoby w szybkim powrocie na rynek pracy. Takie umowy obejmują kilka procent ogółu zatrudnionych. Jako odpowiedzialny pracodawca uzgodniliśmy z - OM NSZZ Solidarność - szeroki pakiet świadczeń skierowany do tej grupy, m. in. bonus finansowy, dodatkowe dni wolne na poszukiwanie pracy, targi pracy, a także wsparcie doradców - dodaje.

Radio Poznań podaje, że na stałych pracowników czeka około 90 miejsc w odlewni oraz około 150 miejsc w zakładzie nr 2. Jeśli pracownicy dobrowolnie zgodzą się na zmianę miejsca zatrudnienia, dostaną bonus 9500 złotych. Ci, których umowy nie zostaną przedłużone, też mają dostać wsparcie finansowe - od 3 do 7 tysięcy złotych.

Prezeska VW Poznań w rozmowie z Głosem Wielkopolskim przyznała, że od 2027 planowane jest rozpoczęcie produkcji Golfa w Poznaniu. Dodatkowo w Polsce mają być też produkowane elektryczne auta dostawcze z rodziny Space.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro