Reklama

Wiceminister Edukacji Narodowej przyjechała do Poznania na konsultacje. Rozmawiali między innymi o odwoływanych lekcjach z powodu rekolekcji

fot. Mariusz Wiśniewski/Facebook
fot. Mariusz Wiśniewski/Facebook

Katarzyna Lubnauer w poniedziałek spotkała się z przedstawicielami dyrekcji wszystkich placówek oświatowych.

Jak poinformował zastępca prezydenta Jacka Jaśkowiaka, reprezentanci placówek oświatowych rozmawiali z wiceminister o przyszłych kierunkach zmian podstaw programowych, a także innych potrzebach zmian organizacyjnych w polskiej szkole.

- Pani Minister wysłuchała również opinii zebranych dyrektorek i dyrektorów naszych placówek. Takich spotkań konsultacyjnych, szczerej i otwartej rozmowy o problemach i wyzwaniach w edukacji ze strony MEN brakowało przez minione 8 lat. Pani Minister przyjechała do naszego miasta na zaproszenie Pani Poseł Katarzyny Kierzek Koperskiej - wspomniał Mariusz Wiśniewski i podziękował wiceminister Edukacji Narodowej za spotkanie.

Radna Poznania Marta Mazurek zaproponowała podczas spotkania, żeby osoby odpowiedzialne za podstawę programową, a w przyszłości za podręczniki, zapoznały się z rekomendacjami w raporcie "Gender w podręcznikach" - Z pewnością okaże się to pomocne w szkole bez stereotypów - wspomniała Marta Mazurek dodając, że poddała pani wiceminister pod rozwagę potrzebę uregulowania kwestii odwoływania lekcji w szkole z powodu rekolekcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro