Reklama

Wiemy, ilu kierowców dostanie mandat za zbyt szybką jazdę na autostradowej obwodnicy Poznania. Są pierwsze dane z Odcinkowego Pomiaru Prędkości!

fot. CANARD
fot. CANARD

I robią wrażenie.

8 lutego OPP na autostradowej obwodnicy Poznania zaczął rejestrować wykroczenia. Przypomnijmy, że Odcinkowy Pomiar Prędkości jest prowadzony pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny w dwóch kierunkach. Spodziewano się, że pierwszy miesiąc może przynieść zaskakujące wyniki i nie mylono się. Odnotowano blisko 1500 wykroczeń!

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Odcinkowy pomiar średniej prędkości pojazdów na A2 pomiędzy węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny od 8 lutego zarejestrował 1 445 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Najwięcej naruszeń, to jest 808, dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości w przedziale 21-30 km/h. Największym naruszeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 72 km/h. Dozwolona prędkość na monitorowanym odcinku wynosi 120 km/h - poinformował nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Dla porównania, fotoradar z ulicy Hetmańskiej w pierwszym miesiącu funkcjonowania (na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022) zrobił 723 zdjęcia kierowcom jadącym za szybko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro