Reklama
Reklama

Trwa wielka zbiórka żywności. W wielu sklepach można znaleźć wolontariuszy w charakterystycznych kamizelkach

fot. Caritas Poznań
fot. Caritas Poznań

Potrzeby są wciąż wielkie.

Jak informuje Caritas, blisko 290 tys. starszych osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie i jest narażonych na głód. Jedynie co czwarta osoba może sobie pozwolić na ciepły posiłek. Caritas prowadzi kolejną akcję zbiórki żywności "Tak. Pomagam!" dla potrzebujących.

Akcja trwa jeszcze w sobotę. Wciąż można przekazać produkty żywnościowe, z których Caritas przygotuje paczki i gorące posiłki dla potrzebujących.

"Wystarczy w wybranych sklepach włożyć zakupy do koszyków Caritas, przy których będą stali wolontariusze w czerwonych kamizelkach. W akcji biorą udział ogólnopolskie sieci: Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Carrefour, Selgros, Bi1 oraz Delikatesy Centrum, Dino, Społem, Stokrotka, Lewiatan, Auchan, a także mniejsze lokalne sieci handlowe i sklepy"
- informuje Maria Książkiewicz, rzeczniczka Caritas Poznań.

Pomóc będzie można również przekazując dowolną kwotę przelewem tradycyjnym na konto lub BLIKIEM, wykonując szybki przelew na numer telefonu: 668 07 00 00.

"Darowizna wysłana BLIKIEM jest nową formą wsparcia w naszej akcji, prostą i szybką. Po raz pierwszy darczyńcy będą mogli wspomóc osoby potrzebujące i "BLIKNĄĆ obiad dla seniora" wykonując przelew na numer telefonu" - zachęca Magdalena Masiak, koordynator ds. Kampanii Krajowych w Caritas Polska.

Listę sklepów, w których spotkamy wolontariuszy znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro