Reklama

Na Wildzie powstanie nowy przystanek. Tuż przy nim będzie nowy skwer. Zmiany w organizacji ruchu!

fot. MPK
fot. MPK

Konkretnie przy Roboczej, przy skrzyżowaniu z Umińskiego.

- Zakończyły się już prace związane z przebudową przystanku autobusowego Robocza (w kierunku Fabrycznej). Powstała tam nowa platforma wraz z fragmentem chodnika, dzięki czemu dojście do przystanku i korzystanie z niego stało się wygodniejsze - informuje magistrat.

Teraz prace przeniosą się na przeciwną stronę jezdni, gdzie powstanie przystanek dla osób udających się w stronę Poznania Głównego. Znajdzie się tuż przy skwerze, który także zostanie przebudowany. - Na środku skweru przewidziano ścieżkę o nawierzchni mineralnej, łączącą przystanek autobusowy z utwardzonymi chodnikami po przeciwnej stronie terenu. W centralnej części wytyczono plac, na którym zostaną postawione ławki. Zaplanowano nasadzenia drzew (m.in. lipy drobnolistne, platany wschodnie, miłorząb, klon), krzewów, bylin, traw ozdobnych oraz roślin cebulowych - dodaje. Nowa zieleń pojawi się też przy Umińskiego.

- W związku z prowadzonymi pracami od 11 marca czasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu w tym rejonie. Ulica Robocza pomiędzy Kosińskiego a Fabryczną będzie tymczasowo jednokierunkowa. Ruch dozwolony będzie tylko w stronę ulicy Fabrycznej. Z tego powodu autobusy linii 171 jadące w kierunku osiedla Wichrowe Wzgórze pojadą ulicą Kosińskiego do ulicy Roboczej, z pominięciem ulic Prądzyńskiego i Fabrycznej. Mimo objazdu autobusy nie będą pomijać żadnego z przystanków - przystanek "Robocza" w kierunku centrum będzie przeniesiony za ul. Kosińskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro