Reklama

Włamał się do piwnicy na osiedlu Piastowskim i ukradł antyki warte ponad 60 tysięcy złotych

fot. policja
fot. policja

To włamywacz recydywista.

Policjanci informację o włamaniu dostali w połowie grudnia 2023 roku. Okazało się, że z piwnicy w bloku na osiedlu Piastowskim zniknęły przedmioty warte ponad 60 tysięcy złotych. Chodziło o antyki, w tym figurki i obrazy.

- Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego nowomiejskiego komisariatu. Policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć znany im z wcześniejszych kradzieży 33-letni mieszkaniec Poznania. Informacje te potwierdziły się. 16 grudnia mężczyzna został zatrzymany, kiedy przebywał w piwnicy, która również nie należała do niego. W toku przeprowadzonych czynności mundurowi odzyskali skradzione mienie - wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

33-latkowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Przyznał się do winy. Grozi mu do 15 lat więzienia. Ale za kraty trafił już teraz. - Okazało się, że był on też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z poprzednimi występkami. Trafił do aresztu, a o jego losie zdecyduje sąd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro