Reklama
Reklama

Pod Poznaniem otwierają nowy ośrodek rehabilitacji. Kosztował miliony

fot. UMiG Swarzędz
fot. UMiG Swarzędz

Powstał w Swarzędzu.

Chodzi o Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych, który wybudowano w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3. - Koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 13 mln zł. Zdecydowaną większość funduszy (aż 11.034.680,45 zł) na realizację tej inwestycji Gmina Swarzędz otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład - podaje gmina. - Nowocześnie wyposażona placówka służyć będzie leczeniu i rehabilitacji m.in. podopiecznych Swarzędzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu - dodaje.

W budynku, który podzielono na 4 skrzydła, odbywać się będzie specjalistyczna terapia osób z niepełnosprawnością - dzieci i dorosłych. Dorośli będą tu mogli przebywać w systemie pobytu dziennego w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej. Drugie skrzydło należeć będzie do dzieci w wieku od 4 miesięcy do 7 lat. Tu podejmowane będą tak zwane wczesne interwencje. Chodzi o zajęcia z dogoterapii, rehabilitację, integrację sensoryczną i salę doświadczania świata.

Trzecie skrzydło to miejsce zajęć rehabilitacji ruchowej m.in. z hydromasażem, kabiną do rehabilitacji ugul, a także sala do gimnastyki z drabinkami, rowerami stacjonarnymi i innym urządzeniami sportowymi. W ostatnim skrzydle pracować będą dyrekcja i terapeuci. Tu mieścić się będą gabinety logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro