Reklama
Reklama

Nowa strażnica powstaje w Poznaniu. "Bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców jest jedynym z naszych najważniejszych zadań"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Praca wre.

To inwestycja na Krzesinach. Rozbudowywana jest strażnica OSP Krzesiny. Wniosek o rozbudowę strażnicy został złożony w maju 2022 r., a już kilka miesięcy później gotowa była już koncepcja rozbudowy. W sierpniu 2023 roku uzyskano pozwolenie na budowę. A po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu podpisano umowę.
Całkowity koszt rozbudowy strażnicy to 2,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Miasta.

Na placu budowy w ostatnich dniach pojawił się zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. "Byłem sprawdzić stan rozbudowy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Krzesiny. Powstaje tu powiększony garaż dla wozów strażackich oraz całe nowe zaplecze" - przekazał na portalu społecznościowym. "Bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców jest jedynym z naszych najważniejszych zadań. Jako Miasto Poznań wspieramy zarówno zawodową straż pożarną (PSP), jak i pięć naszych jednostek ochotniczych" - zaznaczył.

Przypomnimy. Istniejąca strażnica ma zostać rozbudowana w dwóch etapach. "W pierwszym z nich do garażu wozów bojowych zostanie dobudowany kolejny; konieczne będzie również przeniesienie kotłowni. W drugim etapie dobudowana będzie klatka schodowa, a część magazynowo-biurowa zostanie nadbudowana" - informowali miejscy urzędnicy. Wszystkie prace mają się zakończyć w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro