Reklama
Reklama

Przyciągają uwagę i cieszą się dużą popularnością. Jak wyrobić oryginalne tablice rejestracyjne?

fot. UMP
fot. UMP

Codziennie do Urzędu Miasta wpływają wnioski z kolejnymi nazwami wymyślonymi przez właścicieli pojazdów.

Indywidualne tablice rejestracyjne można zobaczyć na wielu samochodach. Jak jednak podkreślono każdą nazwę z wybranym wyróżnikiem województwa można wykorzystać jednokrotnie, a zainteresowanych umieszczeniem identycznego napisu na samochodzie bywa wielu. Jak informują miejscy urzędnicy, tylko w ubiegłym roku w Wielkopolsce wydano ponad 3 tys. takich tablic, a przez pierwsze 2 miesiące 2024 roku aż 635.

"Dlatego najpierw warto zweryfikować dostępność tablicy korzystając z wyszukiwarki na stronie poznan.pl. Należy przy tym jednak pamiętać, że nadanie wyróżnika musi wiązać się z jednoczesnym zarejestrowaniem lub przerejestrowaniem pojazdu" - podpowiadają przedstawiciele poznańskiego magistratu.

"Jeżeli wybrana tablica jest dostępna, to kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o rejestrację lub przerejestrowanie pojazdu. Dokumenty i szczegółowy opis załatwienia sprawy znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej. Wniosek trzeba wypełnić, wydrukować i podpisać. Formularz można także otrzymać w urzędzie" - dodają.

Osoby zamieszkałe w Poznaniu lub firmy, które mają tu swoją siedzibę, wniosek o rejestrację czy przerejestrowanie pojazdu mogą zrealizować w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP przy ul. Gronowej 22a oraz ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404.

Warto pamiętać, że na wizytę trzeba się umówić. Najprościej - dzwoniąc do Poznań Kontakt pod nr 61 646 33 44 lub przez internet. Gdy tablica będzie już gotowa do odbioru, urząd poinformuje o tym SMS-em lub mailowo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro