Reklama

Klinkier w nawierzchni nie tylko na Paderewskiego. Pojawił się też w pasażu przy Arsenale

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

To kolejny element wzbudzający kontrowersje, zaraz po zadaszeniu pasażu.

W ubiegłym tygodniu pokazywaliśmy, jak wygląda nawierzchnia ulicy Paderewskiego przy Starym Rynku. Pomiędzy kostką brukową ułożono tam klinkier. Jak tłumaczyła nam Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich, cegła klinkierowa pojawiła się w miejscu nieistniejącej już zabudowy. Chodziło o zaakcentowanie murów dawnych kamienic. Pojawią się tam tabliczki informujące przechodniów o szczegółach.

Klinkier zastosowano też w pasażu przy Arsenale, a więc na ulicy Jana Baptysta Quadro. - Podczas badań archeologicznych odsłonięto tam liczne mury i fundamenty średniowiecznych kramów kupieckich, a o historii tego miejsca będzie przypominać właśnie nawierzchnia ulicy. Zgodnie z decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków, historyczna zabudowa będzie miała swoje odzwierciedlenie w kostce i podobnie jak na ul. Paderewskiego, przebieg murów zostanie podkreślony materiałem o innym kolorze - tłumaczyła w ubiegłym tygodniu Chłopocka.

Nawierzchnię już tu widać i nie wszystkim się podoba. Przypomnijmy, że w przypadku pasażu przy Arsenale to drugi element wzbudzający emocje wśród poznaniaków. Pierwszym jest zadaszenie. Pisaliśmy o nim TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro