Reklama
Reklama

Popularny podpoznański park wprowadza bilety wstępu! Odwiedzający oburzeni

fot. archiwum
fot. archiwum

Chodzi o ogród i park w Rogalinie.

2 dni temu Muzeum Pałac w Rogalinie poinformował, że wprowadza odpłatność za wstęp do przypałacowego ogrodu i parku. - Park i ogród otaczający rezydencję rogalińską jest Pomnikiem Historii, który podlega stałej opiece konserwatorskiej jako cenny zabytek architektury i sztuki ogrodowej oraz unikalny obszar przyrodniczo-krajobrazowy. W związku z koniecznością zwiększenia ochrony rogalińskiego ogrodu i parku, jak i pozyskiwania środków na ich rewitalizację od 1 marca 2024 roku dostęp do nich będzie możliwy tylko przez wejścia z dziedzińca pałacowego z ważnym biletem wstępu - informują pracownicy.

Bilet normalny kosztuje 5 złotych, ulgowy 2 złote, a dla uczniów i studentów w wieku 7-26 lat 1 złoty. Bilety można kupić w kasie lub biletomacie przy kasie muzeum. - Zakup biletu na jakąkolwiek ekspozycję w Muzeum Pałacu w Rogalinie będzie uprawniał do bezpłatnego wejścia do ogrodu i parku. Bezpłatne wejście do ogrodu i parku będzie również przysługiwało mieszkańcom gminy Mosina, posiadającym Mosińską Kartę Mieszkańca - dodają.

W komentarzach na facebookowym profilu muzeum widać rozgoryczenie osób odwiedzających to wyjątkowe miejsce. Padają słowa, że to wstyd, że niedługo trzeba będzie płacić za wejście do normalnego lasu, że to absolutna przesada.

Muzeum odniosło się do wątpliwości odwiedzających. Jak zaznacza, we wtorki każdy wejdzie do ogrodu bezpłatnie. Każdego dnia za darmo wejdą dzieci poniżej 7. roku życia, a także mieszkańcy gminy Mosina z Mosińską Kartą Mieszkańca. Bezpłatnie do ogrodu wejdą również posiadacze ważnego biletu wstępu na muzealną ekspozycję. - W poniedziałki wstęp na teren ogrodu będzie możliwy jak dotychczas - bilety będzie można kupić w biletomacie. Wstęp na dziedziniec pozostanie bezpłatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro