Reklama
Reklama

Rusza remont drogi pod Poznaniem. Będą utrudnienia i ruch wahadłowy!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay

Już w przyszłym tygodniu.

O inwestycji informuje Gmina Mosina. Remont drogi powiatowej na ulicy Głównej w Krośnie (od granicy z Mosiną do marketu Mrówka) rozpocznie się od 5 marca i potrwa do 1 maja 2024 roku. Już zapowiedziano, że w godzinach trwania prac ruch odbywał się będzie wahadłowo.

"W ramach remontu planowane jest frezowanie nawierzchni jezdni, remont nawierzchni jezdni w zakresie ułożenia geosiatki, warstwy wyrównawczej, wiążącej i warstwy ścieralnej wraz z odtworzeniem pętli indukcyjnych, wymiana krawężników betonowych oraz ich regulacja wysokościowa, ułożenie ścieków z trzech rzędów kostki betonowej, regulacja wysokościowa istniejących zjazdów, remont nawierzchni chodników (wymiana konstrukcji, obrzeży), remont jezdni dróg bocznych w zakresie pasa drogowego drogi powiatowej, wymiana/ wykonanie/ regulacja wysokościowa studni rewizyjnych oraz wpustowych kanalizacji deszczowej, odtworzenie oznakowania" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

"Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 1 376 514, 49 zł, co stanowi 49% kosztów kwalifikowanych określonych na kwotę 2 835 272, 67 zł. Pozostałą cześć kosztów kwalifikowanych finansowana jest z budżetu Powiatu Poznańskiego" - dodają.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro