Reklama
Reklama

Rehabilitacja po endoprotezie kolana i biodra

Operacje wszczepienia endoprotez stawów kolanowego i biodrowego są dziś codziennością w ortopedii. W 2023 roku według danych NFZ wykonano w Polsce prawie 65 tys. endoprotez stawu biodrowego, ponad 41 tys. endoprotez stawu kolanowego i prawie 2 tys. endoprotez stawu ramiennego. Operacje te ratują zdrowie pacjentów po ciężkich urazach, wypadkach, ale także w przypadku nieodwracalnych uszkodzeń stawów z powodu innych chorób. Przynoszą ulgę w bólu i poprawiają jakość życia, wymagają jednak starannego i ukierunkowanego programu rehabilitacyjnego po to, żeby odzyskać całkowitą sprawność.

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy - dlaczego jest ważna?

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy jest kluczowym elementem procesu powrotu do pełnej sprawności. Dzięki indywidualnym planom ćwiczeń opracowanym przez specjalistów Neuroportu masz szansę zminimalizować dyskomfort, przyspieszyć gojenie pooperacyjne i poprawić ogólną jakość swojego życia.

Specjalizujemy się w rehabilitacji po operacjach wszczepienia endoprotez stawów:
• kolanowego
• biodrowego
• ramiennego

To, co nas wyróżnia to całościowe i spersonalizowane podejście do pacjenta. Program rehabilitacyjny opracowany jest z uwzględnieniem stanu zdrowia, rodzaju zastosowanej endoprotezy i indywidualnych celów pacjenta. Zapewniamy rehabilitację poszpitalną oraz jej kontynuację w celu osiągnięcia najlepszych efektów i pełnej sprawności.

Specjalistów Neuroportu wspomaga najnowsza technologia. Lokomat Pro 6 - to nie tylko zwykłe urządzenie do reedukacji chodu - to zaawansowana technologia, która personalizuje terapię dla każdego pacjenta. Lokomat Pro 6 wyposażony jest w bieżnię, która odtwarza realistyczne warunki chodu, a dynamiczny udźwig masy ciała umożliwia pacjentowi swobodne poruszanie się i poprawia funkcje motoryczne. Pacjent korzysta z zaawansowanej ortezy, która zapewnia prawidłowy wzorzec chodu i dynamiczne odciążenie. Urządzenie jest wyposażone w system FreeD Pelvic umożliwiający rotację pacjenta, co dodatkowo wspomaga terapię i zwiększa mobilność. W czasie sesji na Lokomacie, pacjent jest nieustannie monitorowany przez doświadczonego fizjoterapeutę, który dostosowuje parametry terapii do indywidualnych potrzeb.

W rehabilitacji czas to zdrowie. Zapraszamy pacjentów po wszczepieniu endoprotez do Neuroportu. Nasi specjaliści, przy wsparciu urządzeń robotycznych, pomogą w szybkim powrocie do pełnej sprawności.

Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: [email protected].

www.neuroport.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro