Reklama
Reklama

Tajemnicze zgony w Poznaniu i powiecie. Są nowe informacje

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Chodzi o śmierć 16 i 19-latki pod koniec ubiegłego roku. Do zgonów doszło w odstępie dwóch dni

O zgonach dwóch młodych osób informowaliśmy na łamach epoznan.pl po doniesieniach Radia Zet w połowie listopada. Zmarłe miały 16 i 19 lat. Ze względu na ich młody wiek i niewyjaśnione okoliczności śmierci, służby zaangażowały się w sprawę. Ciała nastolatek znaleziono w mieszkaniach w Suchym Lesie i na poznańskim Nowym Mieście. Jak ustaliła wówczas "Gazeta Wyborcza, obie miały w przeszłości kontakt z narkotykami. Wówczas pojawiły się między innymi insynuacje, że przyczyną zgonów mogło być zażycie mieszanki opioidów.

Do sprawy wraca dziś Radio Poznań. Jak przekazano, prokuratura prowadzi dwa odrębne postępowania i nie łączy obu spraw. "Z opinii toksykologicznych wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie oddechu i krążenia wskutek przyjęcia toksycznych dawek substancji syntetycznych, określanych mianem opioidów" - powiedział dziennikarzom rzecznik Prokuratury Okręgowej Łukasz Wawrzyniak.

"To są substancje uspokajające, kojące ból i to było przyczyną śmierci tych dwóch pokrzywdzonych. Postępowania są nadal prowadzone. Wyjaśniamy okoliczności związane z udostępnieniem tych substancji, które stanowiły zaczątek i przyczynę śmierci. Oba postępowanie są prowadzone odrębnie. Nie ma żadnych punktów zaczepienia, aby sprawy prowadzić łącznie" - mówi Łukasz Wawrzyniak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro