Reklama
Reklama

Przyjeżdżasz na poznański cmentarz na pogrzeb? Płacisz za parking więcej niż pozostali

fot. Google Street View
fot. Google Street View

O kuriozalnej sytuacji z Cmentarza Miłostowo poinformował nas Czytelnik.

- Taka ciekawostka - napisał do nas Jakub. - Parking na cmentarzu Miłostowo, od ulicy Warszawskiej, kosztuje albo 10 albo 15 złotych. Cena zależy od tego czy przyjedzie się na pogrzeb (15 zł) czy nie. Uważam to za niebywały skandal. Sam fakt, że parking jest płatny to jest jakiś absurd. Ale żeby jeszcze zdzierać od żałobników to już doprawdy jest niebywałe - dodaje.

Nie jest to pierwszy sygnał, jaki dotarł do redakcji epoznan.pl w sprawie parkingu funkcjonującego przy cmentarzu od strony Warszawskiej. Już w maju ubiegłego roku pisaliśmy, że to prywatny parking, na którym ceny ustala właściciel. Wówczas przy okazji Dnia Matki, gdy na cmentarzu pojawia się sporo osób, cena za parking została podniesiona z 10 złotych do 12 złotych.

Już przed rokiem informowaliśmy, że ceny na parkingu zmieniają się dynamicznie - przy okazji świąt czy wydarzeń, które zapewniają większy ruch na cmentarzu, oczywiście rosną. Ale ludzie i tak tam parkują. W okolicy problem jest bowiem z dostępnością miejsc parkingowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro