Reklama
Reklama

Takie wyposażenie pojawiło się na jednym z poznańskich uniwersytetów

fot. UPP
fot. UPP

To udogodnienia wprowadzone dla studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uniwersytet Przyrodniczy w ten sposób odpowiada na ważne potrzeby swoich studentów, którzy łączą naukę z rodzicielstwem i tworzy miejsca przystosowane dla rodziców z małymi dziećmi.

"Inicjatywa utworzenia zacisznego kącika do karmienia czy miejsca z przewijakiem była wspierana między innymi przez Pełnomocniczkę Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności i Centrum Wsparcia i Rozwoju. Ostatecznie, udało się pozyskać środki na stworzenie warunków do studiowania dla rodziców małych dzieci w ramach projektu "Doskonałość dydaktyczna uczelni". "Zakupione zostały przewijaki naścienne oraz wyciszające fotele, które mogą służyć do karmienia. Wraz z dotychczas zaaranżowanymi strefami relaksu, tworzą one przytulne zaciszne miejsca, by na dłuższą chwilę odseparować się od dźwięków otoczenia, wyciszyć siebie lub małe dziecko" - tłumaczy Karolina Salis-Maciejewska, kierowniczka Centrum Wsparcia i Rozwoju" - informuje Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Z przewijaków można skorzystać na parterze głównego budynku Uniwersytetu (Collegium Maximum). Zostały zamontowane w przestronnych kabinach zarówno w toalecie damskiej, jak i męskiej. "Przewijaki to nie tylko wygoda dla rodziców-studentów, ale również przejaw troski o komfort studiowania. Wprowadzenie tych udogodnień pokazuje, że Uniwersytet dba nie tylko o rozwój intelektualny, ale również o codzienne potrzeby swojej społeczności akademickiej" - dodaje Karolina Salis-Maciejewska.

Pojawiły się też specjalne fotele. Znajdziemy je w Collegium Maximum i w Biocentrum. Służą jako miejsce do karmienia niemowląt, ale również mogą z nich korzystać osoby nadwrażliwe, które potrzebują momentu wyciszenia i odseparowania od zgiełku uczelnianego życia.

"Wprowadzenie opisanych udogodnień to kolejny krok w stronę tworzenia bardziej przyjaznej, elastycznej i zróżnicowanej przestrzeni edukacyjnej" - podkreśla rzeczniczka.

Projekt "Doskonałość Dydaktyczna Uczelni" został zrealizowany na podstawie oferty złożonej w związku z Zaproszeniem Ministra Edukacji i Nauki w ramach projektu pozakonkursowego pt. "Doskonałość dydaktyczna uczelni" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro