Reklama
Reklama

Trzylatek zaginął na spacerze. Znaleziono go w zbiorniku wodnym, trwa walka o jego życie

fot. OSP Kleczew / FB
fot. OSP Kleczew / FB

Do zdarzenia doszło w powiecie konińskim.

O swojej akcji informują między innymi strażacy. "Zostaliśmy poproszeni o pomoc w poszukiwaniu 3-letniego dziecka. Chłopiec zaginął w miejscowości Władzimierów. Został odnaleziony w zbiorniku wodnym. Jak nam przekazano trwa resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Szczegółów nie znamy. Służbą wiodącą jest policja" - mówi mam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. Na miejscu jest dziesięć zastępów.

Jak informuje mł. asp. Sylwia Król, oficer prasowy policji w Koninie 3-letni chłopiec będący z dziadkiem na spacerze nagle zniknął mu z oczu i oddalił się w nieznanym kierunku. "Było to około godziny 14:30. O godzinie 15:00 odebraliśmy zgłoszenie o zaginięciu od żony tego mężczyzny. Natychmiast ruszyła akcja poszukiwawcza" - mówi. "Dziecko zostało odnalezione przez postronnego mężczyznę o dwa kilometry dalej w zbiorniku wodnym na terenie Ludwikowa. Trwa walka o jego życie" - dodaje.

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.


 • Aktualizacja
  sobota, 24.02.2024 r., godz. 17.45
  Aktualizacja
  sobota, 24.02.2024 r., godz. 17.45
  Jak informuje mł. asp. Sylwia Król, chłopiec został przetransportowany do szpitala w Koninie. Wciąż trwa walka o jego życie.
 • Aktualizacja
  sobota, 24.02.2024 r., godz. 20.30
  Aktualizacja
  sobota, 24.02.2024 r., godz. 20.30
  Jak poinformowała PAP Naczelna Pielęgniarka Szpitala Zespolonego w Koninie Maria Wróbel, po przetransportowaniu do szpitala chłopiec wciąż był reanimowany. Po kilku godzinach ciało dziecka udało się ogrzać do temperatury 26 stopni Celsjusza. Jest w stanie głębokiej hipotermii. Obecnie wieziony jest karetką do Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro