Reklama
Reklama

Wieża widokowa w podpoznańskiej miejscowości zostanie zburzona

fot. mosina.pl
fot. mosina.pl

W Mosinie.

Już w kwietniu ubiegłego roku Gmina Mosina informowała, że w związku z przeprowadzonym przeglądem technicznym obiektu oraz infrastruktury towarzyszącej wieża widokowa pozostaje zamknięta do odwołania. Sytuacja się nie zmieniła, bo okazało się, że wymagane w tym miejscu prace przekraczają możliwości finansowe gminy.

Teraz do sprawy wraca Radio Poznań. Jak mówi dziennikarzom zastępca burmistrza Roman Kolankiewicz, wieża była źle zaprojektowana i od początku źle konserwowana. "Doprowadzenie tej budowli do możliwości użytkowania pochłonęłoby zbyt duże środki. Nie dałoby nam to gwarancji bezproblemowego wieloletniego użytkowania. Stąd decyzja o tym, że ta wieża powinna zostać rozebrana, a w jej miejsce powinna pojawić się nowa. Szukamy możliwości finansowania. Nie wykluczamy też zewnętrznego inwestora, który podjąłby się tego zadania i stałby się operatorem tego obiektu" - mówi. "To będzie jeden z tematów kampanii wyborczej? Jest ważny, z pewnością, natomiast na pewno nie jest to priorytet"- komentuje zastępca burmistrza.

Choć decyzja o rozbiórce została już podjęta przez radnych, na razie nie wiadomo kiedy może to nastąpić. Środki na ten cel nie zostały zapewnione w przyszłorocznym budżecie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro