Reklama

Policyjne Archiwum X bada sprawę ludzkich szczątków znalezionych w domu. Dawny właściciel miał zatargi z Romami

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

Ale wciąż jest dużo pytań.

Wracamy do sprawy z Rudnej w powiecie pilskim. Jak podawaliśmy już za Onetem, w trakcie remontu domu jego nowy właściciel znalazł w zalanej piwnicy ludzkie szczątki. Rodzina, która mieszkała w budynku, niedawno go sprzedała. W latach 90. zaginął natomiast członek tej rodziny - głowa rodziny. Mężczyzna miał nagle zniknąć bez śladu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podaje asta24.pl, w czwartek odbyła się sekcja i oględziny. Prokurator potwierdza, że ustalono, iż są to szczątki mężczyzny. Na tym etapie nie wiadomo jeszcze, jaka była przyczyna zgonu. Konieczne jest przeprowadzenie kolejnych badań, także DNA, które pozwolą na potwierdzenie tożsamości denata.

Na ten moment śledczy nie wykluczają żadnej wersji. Prawdopodobne jest, że to szczątki zaginionego mieszkańca tego domu. Mieszkańcy okolicy przyznają, że mężczyzna mógł mieć zatarg z Romami - handlował z nimi końmi. Podejrzewano, że zaginięcie było wynikiem jakichś nieporozumień "biznesowych". Nikt nie brał pod uwagę, że jego ciało mogłoby znajdować się ukryte w domu. Wciąż jednak nie wiadomo, czy to na pewno jego szczątki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro