Reklama
Reklama

Policjanci zapowiadają akcję przed kolejną galerią w Poznaniu

archiwum | fot. Materiały prasowe
archiwum | fot. Materiały prasowe

Tym razem chodzi o Avenidę.

W pierwszym dniu zimowego wypoczynku w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" policjanci pojawili się przed CH Posnania na ostatni dzień zapraszają pod CH Avenida.

Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa. W ramach akcji przygotowanych zostało szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych. Policjanci opowiedzą też o swojej pracy, a będzie to możliwe dzięki ekspozycji Mobilnego Komisariatu wyposażonego w specjalistyczny sprzęt.

"Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy współpracować z poznańską Policją w organizacji akcji profilaktycznej"-
mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań. "Naszą galerię odwiedzają zarówno mieszkańcy Poznania i regionu, jak również turyści i podróżni. To będzie dla nich doskonała okazja, aby podnieść świadomość zasad dotyczących bezpieczeństwa" - dodaje.

"Każdego roku podczas ferii zimowych policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podejmują szeroko zakrojone działania profilaktyczne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Akcja skupia się nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy środkach komunikacji publicznej. To także działania profilaktyczne adresowane do młodzieży korzystającej ze zorganizowanych form wypoczynku, oraz tych którzy pozostają w miejscu zamieszkania. Podczas tegorocznych ferii dzięki współpracy z Centrum Handlowym Avenida takie działania zaplanowano na terenie przyległym do galerii" - tłumaczy nadkom. Małgorzata Trzybińska Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu

Akcja "Bezpieczne Ferie" rozpocznie się w piątek, 23 lutego, o godzinie 10:00 przed głównym wejściem do Avenidy i trwać będzie do godziny 16:00.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro