Reklama
Reklama

Poznańska galeria zaprasza na ferie. "Hejt, którego doświadczyliśmy był punktem wyjścia"

fot. WTK / screen
fot. WTK / screen

Dla tych, którzy szukają pomysłu na zimowy odpoczynek, Posnania przygotowała aktywności, które potrwają od 12 do 24 lutego.

Na terenie Posnanii, przez całe ferie organizowane będą wydarzenia dla wszystkich zainteresowanych, zarówno mieszkańców Poznania, jak i osób mieszkających poza miastem. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo, poprawa komunikacji z młodzieżą, ale także dobra zabawa. "Przygotowując atrakcje dla dzieci i młodzieży Posnania inspirowała się ostatnimi wyzwaniami, z którymi przyszło jej się mierzyć oraz sugestiami otrzymanymi od instytucji, organizacji i osób zajmujących się sprawami dzieci i młodzieży w Poznaniu" - informuje Martyna Walczak, rzeczniczka Posnanii.

"Hejt, którego doświadczyliśmy był punktem wyjścia do uzupełnienia naszych planów na ferie o tematy związane z bezpieczeństwem oraz nawiązania współpracy z autorytetami, które wesprą naszych klientów w budowaniu zdrowych, opartych na wzajemnym zrozumieniu i szacunku relacji z nastoletnimi dziećmi" - mówi Marek Ćwiek, dodając, że "zapraszając ekspertów do naszej akcji chcemy zwiększyć wiedzę młodzieży odnośnie bezpiecznych zachowań. Stąd także pomysł na wspólną organizację pikniku z Policją. Mamy nadzieję, że dziennikarze i poznańskie media przyłączą się do tej akcji".

Już w najbliższy poniedziałek, 12 lutego w Posnanii odbędzie się piknik Bezpieczne Ferie, zorganizowany we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. "Funkcjonariusze zaprezentują swoją pracę, a także przeprowadzą ciekawe zabawy edukacyjne, m.in. testy z użyciem alkogogli oraz narkogogli. Zorganizowane zostaną także warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. To doskonała okazja do nauki i zabawy jednocześnie"- zapowiada rzeczniczka.

W kolejne trzy soboty ferii (17 i 24 lutego oraz 2 marca) odbędzie się POSNANIA Talks - seria spotkań online i w przestrzeni Posnanii poświęconych różnorodnym tematom związanym z życiem młodzieży. "Nawiązaliśmy kontakt z psycholog Magdaleną Chorzewską, która poprowadzi u nas webinary oraz warsztaty dla młodzieży i rodziców" - mówi Marek Ćwiek.

"Dzięki inicjatywie Szymona Wiśniewskiego, przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz uprzejmości Ośrodka Polityki Społecznej i Stowarzyszenia "Zrozumieć i Pomóc", w ramach POSNANIA Talks, będziemy dystrybuować najnowsze wydanie Kryzysownika - poradnika dotyczącego zdrowia psychicznego, w którym znajdują się kontakty do wszystkich instytucji wspierających młodzież i rodziców. Ebook dostępny jest bezpłatnie na: https://rops.poznan.pl/publikacje/kryzysownik" - dodaje Ćwiek.

Od czwartku do soboty, w oba tygodnie ferii, odbywać się będą warsztaty twórcze. Każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi - od ekologii po rękodzieło. Bez konieczności zapisów, wystarczy przyjść i wziąć udział w zajęciach.

"Chcemy zapewnić dzieciom i młodzieży nie tylko rozrywkę, ale także wsparcie i edukację. Dlatego w tym roku postawiliśmy na szeroką ofertę wydarzeń, które pozwolą młodym ludziom spędzić ferie w sposób aktywny, kreatywny i bezpieczny. Ważne jest dla nas także zadbanie o bezpieczeństwo w szerszym kontekście" - dodaje dyrektor poznańskiej galerii. Już informowaliśmy zarówno do dyrekcji, jak i policji nie dochodzą niepokojące sygnały, by na terenie obiektu i w okolicach działo się coś niepokojącego. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Wszystkie szczegóły znajdziemy w mediach społecznościowych i na stronie galerii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro