Reklama
Reklama

Mieszkańcy jeżdżą po chodniku, bo po ulicy się nie da. "Dwukrotnie uszkodziłem samochód"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Na ulicy na poznańskim Junikowie.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, który jest mieszkańcem ulicy Legnickiej. - Stan ulicy jest obecnie taki, że praktycznie nie ma możliwości przejazdu samochodem osobowym bez jazdy autem po chodniku. Głębokość oraz ilość dziur całkowicie utrudnia przejazd, co więcej dwukrotnie uszkodziłem samochód - tłumaczy.

- Pomimo wysyłanych maili do ZDM w grudniu z prośbą o wyrównanie nawierzchni, nie ma żadnej odpowiedzi oraz podjętych działań ze strony zarządu dróg. Ulica wielokrotnie miała mieć wykonaną nawierzchnię, jednak co kilka lat jest to odwlekane. Poruszanie się autem po chodniku stanowi zagrożenie dla pieszych, jednak nie ma możliwości przejazdu bez korzystania z niego - dodaje.

Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich o Legnicką. - Zostało zlecone przeprowadzenie równania nawierzchni na ul. Legnickiej. Zakład Robót Drogowych czeka na sprzyjające warunki pogodowo-terenowe, by móc przeprowadzić prace. Obecnie opady deszczu powodują, że grunt jest zbyt wilgotny i nie można równać nawierzchni gruntowych - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro