Reklama

Atak nożownika w sklepie. Są nowe informacje

fot. Kalisz24.info.pl
fot. Kalisz24.info.pl

Podejrzany 29-latek został przesłuchany.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę około godziny 19 na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu. Jako pierwszy informował o tym portal Kalisz24.INFO. Jak się okazało 37-letni kaliszanin został zaatakowany przez nożownika w jednym ze sklepów. Wcześniej miało dojść do sprzeczki. Całe zajście nagrała sklepowa kamera. Z rozmów ze świadkami wynikało, że nożownik nie oddalił się z miejsca zdarzenia. Nawet miał pomagać w udzielaniu pomocy. Kiedy przyjechała policja, 29-latek został zatrzymany.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Już w niedzielę, chwilę po zdarzeniu prok. Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim informował, że analizowane są nagrania monitoringu oraz przesłuchiwani są świadkowie.

Dziś są nowe wiadomości w sprawie. "W ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu, na podstawie poczynionych ustaleń, prokurator zarzucił 29-letniemu mieszkańcowi Kalisza, że w dniu 18 lutego działając z zamiarem ewentualnym usiłował pozbawić życia 37-latka poprzez zadania pokrzywdzonemu przy użyciu noża o długości ostrza 13 cm i szerokości 2 cm czterech ran kłutych. Mężczyzna swojego zamiaru nie osiągnął ze względu na udzielenie pomocy medycznej. Niestety spowodował u pokrzywdzonego szereg obrażeń, które skutkowały w ocenie biegłych ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu" - tłumaczy prok. Meler.

"To zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Te czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności" - dodaje.

Prokurator wystąpił już do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. 29-latek nie przyznał się do zarzucanych zarzutów. Jak podkreślił rzecznik, potwierdził, że posiadał nóż i zdał nim cztery uderzenia. Postępowanie pozostaje w toku. 29-latek przejdzie badania psychiatryczne, ponieważ konieczna jest opinia biegłych z zakresu psychiatrii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro