Reklama
Reklama

Wał przeciwpowodziowy groził przerwaniem, umacniało go kilkudziesięciu strażaków. Mieszkaniec: "Po to są łąki aby je zalewało"

fot. Gmina Kościan
fot. Gmina Kościan

Zagrożenie powodzią pod Kościanem.

Jak poinformowała gmina Kościan, sytuacja powodziowa w rejonie miasta wciąż jest niebezpieczna. W samym Kościanie stan alarmowy na Kanale Mosińskim został przekroczony o ponad 20 cm. W sobotę woda zaczęła się przelewać przez wał w rejonie Gryżyny. Podjęto więc decyzję jego umocnieniu. W niedzielę od rana pojawiło się tutaj kilkudziesięciu strażaków, którzy poprawiali konstrukcję.

Część mieszkańców nie rozumie działania służb. - Można wiedzieć co to za akcja? Jeśli chronicie łąki aby je nie zalało to jakaś paranoja. Jeśli drogę to inna sprawa - napisał na FB Marcin. - Przecież o to chodzi by nadmiar wody wylać na łąki. Powinien już dawno zostać stworzony polder suchy by mógł zgromadzić nadmiar wody. Szkoda czasu tych strażaków i publicznych pieniędzy na taką akcję. Czy władze myślą - dopytuje Szymon. - Po to są te łąki aby je zalewało. Tak było na tych terenach od setek lat. Marnotrastwo pieniędzy i czasu - kwituje Marcin.

Portal ekoscian.eu zaznacza, że umacnianie wału ma go uratować przed ewentualnym rozmyciem i niekontrolowanym przelewem wody. Sytuację na bieżąco kontrolują władze gminy i Wody Polskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro