Reklama
Reklama

Warta w Poznaniu wylała. Niecodzienny widok

fot. Fotografia po godzinach / FB
fot. Fotografia po godzinach / FB

Niezwykle szeroka rzeka przyciąga wzrok.

Już w piątek informowaliśmy, że Warta w Poznaniu przekroczyła stan ostrzegawczy. Z kolei w niedzielę rano poziom rzeki na wodowskazie przy moście św. Rocha wskazywał już 412 centymetrów. Według prognoz poziom wody w rzece może ciągle rosnąć - nawet o kilka centymetrów w ciągu doby. Przypominamy, że poziom alarmowy w tym miejscu to 500 centymetrów.

Jak już informowaliśmy, jeszcze przed weekendem niektóre odcinki Wartostrady zostały wyłączone z użytkowania. "Wyłączone z użytkowania mają być najniżej położone części Wartostrady, znajdujące się po obu stronach rzeki, od okolic mostu Królowej Jadwigi po most Chrobrego, a także odcinek wzdłuż Cybiny w rejonie ICHOT oraz fragmenty położone na wysokości os. Piastowskiego i w okolicach ulic Piastowskiej i Bielniki" - informował ZDM. Już przed weekendem pojawiło się odpowiednie oznakowanie.

Przy okazji przypominamy, że do dziś obowiązuje również w Poznaniu ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia "wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych". Pisaliśmy o tym tutaj. Zmieniono tylko czas ważności ostrzeżenia - do 20 lutego.

Niezwykle szeroka Warta szczególnie w ostatnim czasie przyciąga nie tylko spacerowiczów, ale też wielu miłośników fotografowania, którzy już od kilku dni dzielą się z nami zdjęciami. A trzeba przyznać, że taki widok zdarza się niecodziennie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro