Reklama
Reklama

W poznańskim domu pogrzebowym odbędzie się "Death Cafe", czyli rozmowy o śmierci przy ciastku. To pierwsze tego typu spotkanie

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. Geralta/pixabay.com
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. Geralta/pixabay.com

Na niezwykły pomysł wpadła osoba, która interesuje się branżą pogrzebową i zjawiskiem śmierci.

Swój pomysł ogłosiła w social mediach - Pierwszy raz "Death Cafe" będzie się odbywało w domu pogrzebowym i będzie to pierwsze, które organizuję. Razem z moją współorganizatorką Asią poszłyśmy na całość. Death Cafe, to ogólnoświatowa inicjatywa, w której obcy sobie ludzie zbierają się, aby zjeść ciasto, napić się herbaty i porozmawiać o śmierci - tłumaczy inicjatorka wydarzenia.

Jak poinformowała, celem tych spotkań ma być zwiększenie świadomości na temat śmierci, aby pomóc ludziom pogodzić się ze skończonością życia. Nie będzie to forma wykładu, a raczej pogawędka i luźna rozmowa.

Organizatorka uprzedziła, że "Death Cafe" nie pełni funkcji terapii czy grupy wsparcia - Udział nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

"Death Cafe" odbędzie się 9 marca o godzinie 17:00 w domu pogrzebowym "Necros" w Poznaniu. Należy wcześniej zapisać się na spotkanie wysyłając maila na adres [email protected]

Wstęp jest bezpłatny, a liczba miejsc mocno ograniczona.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro