Reklama
Reklama

Kobieta z wózkiem dziecięcym nie mogła wejść do tramwaju. "Trzy pod rząd były wysokopodłogowe"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. K. Lesińska/MPK Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. K. Lesińska/MPK Poznań

Pasażerka MPK postanowiła podzielić się w social mediach tym, co ją spotkało w poniedziałek.

Dlaczego zdarza się, że z Górczyna potrafią jechać same tramwaje wysokopodłogowe? Wczoraj stałam pół godziny na przystanku z wózkiem i nie mogłam wejść do żadnego tramwaju bo 3 pod rząd były wysokopodłogowe. Chętnych do pomocy nie ma. Rozumiem, że mam marznąć z dzieckiem bo MPK nie jest w stanie zapewnić takiej sytuacji, aby co drugi tramwaj jechał niskopodłogowy? To jest porażka.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Inni pasażerowie przyznali, że też zdarzyło im się czekać bardzo długo na niskopodłogowy tramwaj - No, cóż, ja ostatnio stałam z wózkiem około godzinę bo zachciało mi się jechać tramwajem z al. Solidarności w stronę Sobieskiego w godzinach szczytu. Tramwaje były tak napchane, że nie dało się wejść. Ja jednak nie narzekam, bo to nie wina innych osób, że mam dziecko w wózku i potrzebuje więcej miejsca. Wystarczy wziąć pod uwagę tę ewentualność i ubrać cieplej dziecko i siebie.

Mieszkańcy Poznania poradzili rozżalonej pasażerce, żeby następnym razem poprosiła o pomoc motorniczego - Motorniczy na Górczynie nigdy nie podjeżdża na ostatnią chwilę, można go poprosić o pomoc. Na następny raz nawet ja pani pomogę - zaoferowała mieszkanka Poznania.

W latach 2011-2012 firma Solaris Bus & Coach wyprodukowała dla Poznania 45 całkowicie niskopodłogowych (100% niskiej podłogi) wagonów przegubowych Tramino S105p. Zakup tych wozów był częściowo finansowany z funduszy europejskich. W drugim członie Tramino znajduje się miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo tramwaj wyposażony jest w specjalnie oznaczone miejsca siedzące dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz matek z dzieckiem - informowało MPK w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro