Reklama
Reklama

Romowie uprowadzili 27-letnią kobietę z jej domu. Zabrali ją do samochodu wbrew jej woli. Przerażający powód porwania

fot. Policja/archiwum
fot. Policja/archiwum

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w miejscowości Rzadkowo (woj. wielkopolskie, powiat Piła).

Policja otrzymała w godzinach wieczornych zgłoszenie od świadków, którzy widzieli, jak z jednego z domów na terenie miejscowości Rzadkowo czterech nieznanych mężczyzn wyprowadziło 27 letnią kobietę z domu wbrew jej woli. Mężczyźni zabrali kobietę do samochodu i oddalili się w nieznanym kierunku.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Na miejsce błyskawicznie zostały skierowane pobliskie patrole, a także funkcjonariusze pionu kryminalnego pilskiej jednostki. W działania także zostały zaangażowani funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Policjanci ustalili personalia mężczyzn i następnego dnia dokonali ich zatrzymania - informuje st. sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Okazało się, że byli to mężczyźni narodowości romskiej w wieku od 20 do 28 lat. Policjanci odnaleźli również kobietę. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Pokrzywdzona również jest narodowości romskiej.

Sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące pozbawienia wolności kobiety, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Czynności w tej sprawie nadal trwają. Nadzór nad nimi prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chodzieży - dodaje st. sierż. Magdalena Mróz.

Wedle nieoficjalnych informacji jednemu z mężczyzn spodobała się uprowadzona i zamierzał wziąć z nią ślub. W kulturze romskiej, kiedyś porywano kobiety w celu ożenienia się z nimi - dziś takie zachowanie na terenie Polski jest oczywiście sprzeczne z prawem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro