Reklama

Prezydent Jaśkowiak o trwających wciąż remontach na Starym Rynku: "żądamy takiego oddania tych prac żeby było wszystko na najwyższym poziomie"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Niebawem mają się one zakończyć.

Jacek Jaśkowiak był w piątek gościem programu"Otwarta Antena" w Telewizji WTK. Jedyny do tej pory kandydat na prezydenta Poznania, odpowiadał nie tyko na pytania dotyczące zbliżających się wyborów samorządowych. Redaktor Jakub Pięta pytał go również o bieżącą sytuację w mieście. Między innymi o wciąż trwające prace na Starym Rynku. Te miały zakończyć się ostatecznie już pod koniec roku. Później miały to być jedynie prace kosmetyczne. Kilka dni temu ekipy budowlane w tym miejscu zauważyli również nasi Czytelnicy.

"Chcemy zrobić to po prostu naprawdę dobrze i w związku z tym, jeżeli są jakieś drobne usterki to niezależnie od tego, czy to jest spółka, w której miasto jest bezpośrednio, czy pośrednio zaangażowane kapitałowo, to my każdego będziemy rozliczać. W związku z tym, jeżeli mamy jakieś zastrzeżenia, żądamy takiego oddania tych prac, żeby było wszystko na najwyższym poziomie" - mówił prezydent Jaśkowiak.

"To jest tak naprawdę dla mnie najważniejsza inwestycja, to jest serce miasta. Tam będą przyjeżdżać turyści przez cały rok, przez wiele lat w związku z tym to musi być na najwyższym poziomie" - tłumaczył. Jak zaznaczył, bez problemów można już ze Starego Rynku korzystać. "My sygnalizowaliśmy, że do końca roku udostępniamy płytę, a to co jest jeszcze do zrobienia, będzie w styczniu czy lutym kończone" - dodał.

Prezydent został też zapytany, czy jego zdaniem remont Starego Rynku poszedł zgodnie z planem. "Zważywszy na uwarunkowanie, bo nikt nie wiedział co tam znajdziemy, a wykonaliśmy szereg prac i biorąc pod uwagę również te wszystkie problemy z inflacją, wojny Rosji z Ukrainą, wcześniejszą pandemię - uważam, że to nie jest wielkie opóźnienie na poziomie tak naprawdę liczonym w miesiącach" - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro