Reklama
Reklama

Duże zmiany już widoczne. Są wyższe perony i windy. Podróże mają być wygodniejsze

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Zmodernizowane perony mają wpływać na lepszy komfort podróży w Słupcy.

Przebudowane perony w Słupcy, na linii kolejowej łączącej Warszawę z Poznaniem (nr 3), zapewniają już dogodniejsze podróże - pasażerowie, także mający trudności z poruszaniem się, mogą łatwiej skorzystać z pociągów w stronę m.in. Poznania i Wrześni oraz Konina.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"W ramach realizacji zadania w miejscu zburzonych, wybudowane zostały 2 nowe, dłuższe i wyższe perony, na których ustawione są m.in. wiaty i ławki. Bezpieczeństwo po zmroku zapewnia jasne, ekologiczne oświetlenie LED. Dobrą orientację umożliwia czytelne oznakowanie, gabloty z rozkładem jazdy i przydatnymi informacjami, a także nowy system nagłośnienia. Dla osób niewidomych na antypoślizgowej nawierzchni przygotowano ścieżki naprowadzające z wypukłą, wyczuwalną fakturą. Na dogodny dostęp do pociągów pozwala wyremontowane przejście podziemne z m.in. odnowionymi ścianami i odwodnieniem dla właściwego utrzymania tunelu. Z myślą o osobach mających trudności z poruszaniem się zamontowano dwie windy prowadzące do obu peronów. Do ekologicznych podróży, koleją i rowerem zachęcają stojaki zamontowane w obrębie stacji" - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrealizowały prace w ramach zadania "Modernizacja przystanku Słupca na linii kolejowej nr 3", które jest częścią "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025". Na zwiększenie dostępu do kolei i zapewnienie wyższego komfortu podróży przeznaczono ok. 13,7 mln zł (netto).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro