Reklama

Za darmo przebadają dziś poznaniaków!

fot. Caritas Poznań
fot. Caritas Poznań

Przed nami kolejna "Biała Sobota".

Przypominamy. Zbliża się Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz z Katolickimi Stowarzyszeniami Lekarzy i Pielęgniarek oraz urzędem miasta organizują Białą Sobotę. Okazja do przebadania się od stóp do głów będzie już 10 lutego, w Szkole Katolickiej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92, w godzinach od 10:00 - 13:00. Jednak jak podkreślono, część badań - np. wzroku oraz słuchu, a także osteobus i rentgenobus - będzie jednak dostępna już od godziny 9:00.

Jak już zapowiadaliśmy, chętni mogą skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, w tym m.in.: dermatologa, endokrynologa, ginekologa, internisty, kardiologa, nefrologa, neurologa, laryngologa, otolaryngologa, pulmonologa czy reumatologa. Można też zmierzyć ciśnienie, tętno, glikemię przygodną, poziom cholesterolu i trójglicerydów, a także zrobić EKG serca. Będzie można dowiedzieć się więcej o profilaktyce nowotworów piersi, jąder, skóry, a także o fizjoterapii (w tym również uroginekologicznej - dla kobiet), dietetyce czy światłoterapii. Chętni zbadają też zmiany na skórze przy użyciu wideodermatoskopu.

Będzie też można dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy i jak nie paść ofiarą oszustów. Swoją szeroką ofertę przedstawi też Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Poznańskie Centrum Świadczeń. Będzie też można dowiedzieć się jak otrzymać Złotą Kartę Seniora.

Z kolei jak zapowiada Caritas Poznań w niedzielę 11 lutego z okazji przypadającego XXXII Światowego Dnia Chorego pod hasłem "Nie jest dobrze, by człowiek był sam" odprawiona zostanie msza św. o godzinie 13:30 w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97. " Eucharystię poprowadzi ks. bp Grzegorz Balcerek. Wierni będą mogli modlić się o zdrowie w sposób szczególny podczas indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem nazywanego błogosławieństwem lourdzkim" - zapowiada Maria Książkiewicz, rzecznik Caritas Poznań.

"Następnie wszyscy są zaproszeni na poczęstunek do domu parafialnego. Caritas zachęca do udziału całe rodziny, aby wspólnie modlić się o zdrowie najbliższych i móc przeżyć tę wyjątkową niedzielę w duchu papieskiego orędzia - "Leczyć chorego poprzez leczenie relacji" - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro