Reklama

Jaśkowiak wciąż czeka na kontrkandydatów. "Chciałby Wróblewski, ale chyba inni nie chcą żeby on startował"

fot. WTK / screen
fot. WTK / screen

O komentarz został poproszony sam prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jacek Jaśkowiak był dziś gościem programu"Otwarta Antena" w Telewizji WTK. Obecnie to jedyny kandydat ubiegający się o fotel prezydenta Poznania. PiS wciąż nie ogłosił swojego kandydata, choć już pojawiają się informacje, że na dniach decyzja zostanie ogłoszona. Między innymi o to pytał prezydenta Jaśkowiaka redaktor Jakub Pięta.

Prezydent przyznał, że nie jest to dobra sytuacja. "Dla demokracji to pewnie nie jest dobra wiadomość. Mamy skłócony PiS. Z jednej strony ambicje posła Wróblewskiego, który odpowiada tak naprawdę za beznadziejny wynik PiS-u 15 października, z drugiej strony rezygnację pani premier Emilewicz. Zobaczymy czy Szynkowski vel Sęk odważy się do tego ringu wyjść, czy będzie się zasłaniał kimś innym. Raz już uciekł, bo mieliśmy się w takim ringu bokserskim spotkać" - komentował.

Został zapytany też, czy podejrzewa, kto może zawalczyć o fotel prezydenta Poznania i czy może być to osoba zupełnie nieznana mieszkańcom.

"Widać, że PiS jest skłócony, że po tym szoku 15 października oni nie mogą dojść do siebie. W Poznaniu i Wielkopolsce to widać. Z jednej strony chciałby Wróblewski, ale chyba inni nie chcą żeby on startował. To nie jest chyba dobra strategia, jeżeli chcieliby teraz wystawić takiego kandydata, który nie byłby jednoznacznie kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością. Im szybciej, by to zrobili tym chyba lepiej zbudować jego rozpoznawalność i przekonać do niego wyborców. Sądzę, że z tym swoim zakłamaniem, które pokazali przez ostatnie 8 lat, nieudolnością, będzie im trudno przekonać do tego wyborców, poznaniaków pragmatycznych." - odpowiedział Jaśkowiak.

Prezydent zapewnił też, że to nie on namawia do startu w wyborach społecznika Tomasza Hejnę - twórcę facebookowego profilu "Gemela Poznańska". Nie przekonywałem pana Hejny, żeby startował. Rozmawialiśmy on oczekiwał też zatrudnienia w urzędzie, kiedy wprowadzaliśmy uchwałę krajobrazową" - powiedział. Dodał, że szanuje działania Tomasza Hejny w walce choćby z nielegalnymi reklamami.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro