Reklama
Reklama

W piątek wielki protest rolników w Poznaniu. "Bardzo duże problemy w przemieszczaniu się transportem zbiorowym"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To na pewno nie będzie łatwy dzień dla mieszkańców.

Między innymi w środę pisaliśmy o zbliżającym się wielkim proteście rolników, którzy chcą ciągnikami zablokować miasto. Do Poznania może wjechać nawet 1000 pojazdów. O 10.00 pojawią się przed Urzędem Wojewódzkim, o 12.00 mają przekazać wojewodzie postulaty. Organizatorzy zaapelowali do mieszkańców, by jeśli ktoś musi opuścić miasto, zrobił to do 8.00 rano. Poznań ma być bowiem cały zablokowany.

Z informacją do mieszkańców zwraca się poznański magistrat. - Główne zgromadzenie (protest rolników) ma się odbyć przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości. W tym rejonie pomiędzy godziną 10:00 a 16:00 należy spodziewać się największych utrudnień - wyjaśniają urzędnicy.

Z pierwszymi utrudnieniami trzeba się liczyć od około 8.00 na trasach wlotowych do Poznania. Miasto wymienia w szczególności ulicę Bukowską, Dąbrowskiego, Głogowską, Obornicką, Krzywoustego, Królowej Jadwigi. - Na skrzyżowaniach przelotowych zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz. Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji.

Z utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie. - W związku z zapowiadanym protestem rolników wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej - zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w centrum miasta. Największych należy się spodziewać w centrum miasta (głównie na al. Niepodległości) i na drogach dojazdowych do centrum. Ponadto jadące z podpoznańskich punktów zbiórki kolumny traktorów mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie linii gminnych. Służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK będą reagowały na bieżąco i próbowały zmniejszać niedogodności, niemniej jednak należy się przygotować na bardzo duże problemy w przemieszczaniu się transportem zbiorowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro