Reklama

Zatrzymano dyrektorkę poznańskiej fundacji. Miała przywłaszczyć 600 tysięcy złotych wpłacanych na chore dzieci

fot. policja
fot. policja

Chodzi o fundację "Razem Łatwiej".

- Sprawa miała swój początek i nabrała tempa w sierpniu ubiegłego roku. Po naszej publikacji dotyczącej poszukiwania osób, które mogły zostać pokrzywdzone działaniem wskazanych fundacji, policjanci otrzymali kolejne sygnały, które wzbudziły ich podejrzenia. Zgłoszenia tym razem dotyczyły działalności Fundacji "Razem Łatwiej" - informuje Łukasz Paterski z poznańskiej policji. Pisaliśmy o tym na epoznan.pl TUTAJ.

Policjanci zaczęli sprawdzać fundację. Jak się okazało, w wyniku jej działania pokrzywdzonych zostało wiele osób. 29 stycznia zatrzymano więc dyrektorkę fundacji. - 38-latce zarzuca się przywłaszczenie 600 tys. złotych zgromadzonych na subkontach podopiecznych fundacji. Pieniądze wpłacane przez darczyńców nie trafiały na leczenie chorych dzieci, lecz do kieszeni dyrektorki - dodaje.

Kobiecie postawiono 20 zarzutów. Zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat więzienia.

- Przy tej okazji, przypominamy, że w dalszym ciągu toczy się śledztwo pod nadzorem Prokuratury Poznań - Grunwald, dotyczące nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania Fundacji "Łatwiej" , "Razem Da się" oraz "Champion Foundation". Osoby, które mogły zostać poszkodowane przez którąkolwiek z wymienionych fundacji lub posiadają istotne informacje związane z ich działalnością prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu pod numerem telefonu 47 77 126-24 - z osobą prowadzącą postępowanie lub pod numerem 47 77 131 90.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro