Reklama
Reklama

Policja szuka poszkodowanych przez poznańskie fundacje. Prezes jednej z nich zatrzymany, rośnie liczba pokrzywdzonych

fot. policja
fot. policja

O fundacji Szlachetny Bohater pisaliśmy w ostatnich dniach na epoznan.pl.

Skontaktowała się z nami jedna z byłych pracownic fundacji. - Problemy z fundacją wypłynęły kiedy pracownicy zostali zwolnieni z dnia na dzień. Poinformowali rodziców o zamknięciu fundacji, bo zarząd nie kontaktował się później ani z rodzicami ani z pracownikami. To telemarketerki nagłośniły całą sprawę - przyznaje. - Zarówno rodzice jak i pracownicy zgłosili swoje sprawy do prokuratury. Sprawa również jest w sądzie pracy, inspekcji pracy, ZUS-ie i skarbówce - dodaje.

Jak w piątek informuje poznańska policja, do zatrzymania prezesa fundacji Szlachetny Bohater, Dawida H., doszło w niedzielę. - Dziesięć osób zostało pokrzywdzonych przestępczym działaniem, a może ich być jeszcze więcej. 34-latkowi zarzuca się głównie oszustwa darczyńców oraz przestępstwa związane z niewypłacaniem pieniędzy rodzicom podopiecznych tej fundacji. Mężczyzna po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów decyzją sądu został tymczasowo aresztowany - informuje Marta Mróz z policji.

- Ponadto w toku przeszukania policjanci zabezpieczyli dokumentację związaną z działalnością, gotówkę, laptopa oraz telefony komórkowe. Przy tej okazji, przypominamy, że w dalszym ciągu toczy się śledztwo pod nadzorem Prokuratury Poznań - Grunwald, dotyczące nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania fundacji "Łatwiej", "Razem Łatwiej" lub "Razem Da się". Osoby, które mogły zostać poszkodowane przez którąkolwiek z wymienionych fundacji lub posiadają istotne informacje związane z ich działalnością prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu pod numerem telefonu 47 77 126-24 - z osobą prowadzącą postępowanie lub pod numerem 47 77 131 90.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro