Reklama

Wiadomo co zbudują na Sołaczu. Tak ma wyglądać nowy budynek (wizualizacje)

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

We wtorek nastąpiło symboliczne wbicie pierwszych łopat na terenie inwestycji.

Pułaskiego 19 to 33 mieszkania o podwyższonym standardzie usytuowane na spokojnym willowym Sołaczu, uchodzącym za zielone serce Poznania. Trwają prace budowlane na terenie inwestycji, a kolejne lokale systematycznie znajdują nabywców.

Kameralna inwestycja firm Duda Development i Grupa Verbicom, nazwana od swojego adresu, obejmie lokale mieszkalne o powierzchni od 35 do aż 191 m kw. oraz dwukondygnacyjną podziemną halę garażową.

"Pułaskiego 19 zgrabnie łączy dbałość o szczegół we wnętrzach z ponadczasową estetyką fasady. Proporcjonalna, zwarta bryła budynku pomyślana została jako wizualna dominanta ulicy. Budynek zaprojektowany został przez poznańską pracownię CDF Architekci. To już kolejny wspólny projekt tego studia i Duda Development. Pierwszym rezultatem tej trwającej od lat współpracy był Fyrtel Wilda, oddany do użytkowania wiosną 2020 budynek mieszkaniowy u zbiegu ulic Sikorskiego i 28 Czerwca, usytuowany tuż przy Rynku Wildeckim" - informuje Gabriela Jakimik z DUDA Holding.

Za przestrzenie wspólne inwestycji odpowiada powiązane z CDF Architekci studio DOT.Interiors. Jak zapowiedziano, projekt Pułaskiego 19 wprowadza proekologiczne, oszczędzające zasoby rozwiązania. Obecnie trwają intensywne prace budowlane na terenie inwestycji.

Przypomnijmy, że to ta inwestycja, gdzie Poznański deweloper namalował na płocie serduszka dla anarchistów. Aktywiści stanęli obronie doliny Bogdanki i Sołacza. "Nie chcemy chlewni dla bogatych!" - pisali na łamach portalu społecznościowego, zarzucając, że powstają w tym miejscu jedynie duże mieszkania, na które stać będzie tylko osoby z dużym zasobem gotówki. Deweloper postanowił zadziałać. Firma wpadła na nietypowy pomysł. Na płocie pojawił się w połowie listopada "dodatek" od dewelopera. Napis "Deweloper WON" zastąpiony został pozdrowieniami, serduszkami i deklaracjami sympatii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
53.78 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro