Reklama
Reklama

Poznański deweloper namalował na płocie serduszka dla anarchistów. Koniec konfliktu?

fot. Duda Development
fot. Duda Development

Deweloper z Poznania znalazł nietypowy sposób na dialog z anarchistami. Czy to wystarczy?

Chodzi o trwający od pewnego czasu konflikt pomiędzy firmą Duda Development, rozpoczynającą prace nad nową inwestycją mieszkaniową przy ulicy Pułaskiego na Sołaczu, a kolektywem anarchistycznym Rozbrat. Aktywiści stanęli obronie doliny Bogdanki i Sołacza. "Nie chcemy chlewni dla bogatych!" - pisali na łamach portalu społecznościowego, zarzucając, że powstają w tym miejscu jedynie duże mieszkania, na które stać będzie tylko osoby z dużym zasobem gotówki.

Deweloper postanowił zadziałać. Sytuacja dotyczy komunikatów, które od pewnego czasu pojawiły się na płocie przy Pułaskiego 19, gdzie powstaje 5-piętrowy budynek mieszkalny. Regularnie pojawiały się tam komunikaty atakujące firmę Duda. Jak przekazano, dochodziło nawet do kradzieży i dewastacji firmowego mienia. Firma wpadła na nietypowy pomysł. Na płocie pojawił się "dodatek" od dewelopera. Napis "Deweloper WON" zastąpiony został pozdrowieniami, serduszkami i deklaracjami sympatii. Przyznaje się do niego właściciel płotu.
"Jesteśmy firmą rodzinną i głęboko wierzymy we współpracę, życzliwość i empatię. Postanowiliśmy zamienić przekaz pełen niezasłużonej przez nas niechęci, który kolektyw zostawił na płocie naszej inwestycji, na coś bardziej pozytywnego" - mówi Wojciech Duda, prezes zarządu Duda Development. "Idą Święta, więc zadziałaliśmy w świątecznym duchu zgody. Chcemy budować porozumienie i dobre relacje, a nie walczyć - nie tylko dziś, ale zawsze" - dodaje.


Firma zapewnia, że inwestycja ma przyczynić się do poprawienia estetyki okolicy. Wojciech Duda podkreśla, że żartobliwe napisy farbą to nie pierwsza próba nawiązania dialogu z anarchistami. "Działamy w porozumieniu z miastem i zawsze na podstawie wydanych pozwoleń. Kilkukrotnie zapraszaliśmy osoby działające na Rozbracie do rozmów, aby ustalić warunki przyjaznej sąsiedzkiej współpracy; niestety bez większego powodzenia. W każdej chwili jesteśmy gotowi wrócić do negocjacyjnego stołu" - deklaruje.

Budowa mieszkań przy Pułaskiego 19 ma wystartować jeszcze przed końcem roku. Czy taka forma kontaktu przyczyni się do polepszenia stosunków z Rozbratem?


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro