Reklama
Reklama

Pobili 16-latka na ulicy i kazali mu oddać jego kurtkę. "Byli przekonani, że ukradł wcześniej kurtkę ich koledze"

fot. policja
fot. policja

Ale nie ukradł, za to oni byli pijani.

Do rozboju na nastolatku doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Łącznikowej w Gostyniu. - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy stał z koleżanką, podeszło do nich trzech mężczyzn. Dwóch z nich uderzyło go w głowę i brzuch, po czym kazali mu oddać kurtkę. Gdy nastolatek zrobił to co kazali, jeden z nich ponownie uderzył 16-latka w twarz. Po tym sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia - podaje policja.

Opiekun 16-latka zgłosił sprawę policjantom, a ci następnego dnia wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą. To 36-latek i 27-latek z powiatu gostyńskiego. - Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Wyjaśnili, że byli przekonani, że małoletni ukradł wcześniej kurtkę ich koledze. Przyznali, że w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu - dodaje.

Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia. Objęto ich dozorem, mają zakaz zbliżania się do poszkodowanego i kontaktowania się z nim. Dodatkowo zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro