Reklama
Reklama

Najstarszy aquapark w Polsce doczeka się remontu za miliony. Kiedyś przyciągał tłumy, od 6 lat nie działa

fot. Leszno FB
fot. Leszno FB

Mowa o leszczyńskim aquaparku Akwawit.

Obiekt, który przyciągał do Leszna tłumy, otwarto w 1993 roku. Był pierwszym tego typu obiektem w kraju. Kilka lat później chwalił się najdłuższą w Europie zjeżdżalnią pod dachem - miała 136 metrów długości. Ale w 2018 roku, 25 lat po otwarciu, zakończył swoją działalność. Właściciele nie dogadali się bowiem z miastem w kwestiach finansowych. Właściciele oczekiwali od miasta sporego wkładu finansowego w funkcjonowanie aquaparku, na co miasto się nie zgodziło.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Kolejne lata to trudne próby rozwiązania problemu. Ostatecznie w 2021 roku miasto kupiło pływalnię za niespełna 3 mln złotych. Już wtedy zapowiadano, że Leszno będzie chciało ponownie uruchomić obiekt. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że pływalnię zmodernizuje firma ADAMIETZ (wcześniej pojawiło się odwołanie). Umowa ma być podpisana wkrótce - jak tylko minie ustawowy termin na wniesienie ewentualnych odwołań.

Inwestycja opiewa na prawie 74 miliony złotych. W ramach prac w hali basenowej mają powstać trzy niecki: sportowa, rekreacyjna ze zjeżdżalnią oraz brodzik dla dzieci. Łącznie do obiektu jednorazowo będzie mogło wejść 200 osób. Zaplanowano też widownię na 50 osób oraz salę fitness, jacuzzi, solanki, restaurację, gabinety do rehabilitacji, szatnie i całe zaplecze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pływalnia ma zacząć działać w 2027 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro